05 december 2017 - 12:28

Ťažké zranenia utrpel 64-ročný chodec, prechádzal cez cestu mimo priechodu a bez reflexných prvkov

Foto: Ťažké zranenia utrpel 64-ročný chodec, prechádzal cez cestu mimo priechodu a bez reflexných prvkov
Foto: ilustračná

Dopravní policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo včera vo večerných hodinách. Účastníkom nehody bol aj chodec, ktorý utrpel ťažké zranenia. 

Podľa doterajších zistení prechádzal vodič osobného auta zn. Dacia Logan v ľavom jazdnom pruhu po Legionárskej ulici smerom na Krížnu ulicu, kde z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu s chodcom v tmavom odeve a bez reflexných prvkov. Chodec prechádzal cez cestu mimo vyznačeného priechodu pre chodcov.

64-ročný chodec tak utrpel ťažké zranenia, s ktorými ho previezli do nemocnice. Dychová skúška vylúčila požitie alkoholu u vodiča auta. Aby polícia zistili obsah alkoholu v krvi chodca, nariadili odber krvi. Presné príčiny, okolnosti ako aj miera zavinenia sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania. 

„Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave v tejto súvislosti opätovne apeluje na chodcov, aby nehazardovali so svojimi životmi a zdravím a nevstupovali na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť prichádzajúcich vozidiel nemôžu cez vozovku bezpečne prejsť. Chodcom zároveň pripomíname, aby sa vo vlastnom záujme, predovšetkým za zníženej viditeľnosti, chránili reflexnými prvkami alebo reflexnými odevmi nielen mimo obce, ale aj v obci. V tomto počasí si musia chodci uvedomiť, že brzdná dráha vozidla sa na zasnežených a zľadovatených vozovkách predlžuje. Pri nepozornom vkročení na vozovku sa môžu chodci vystaviť riziku stretu s vozidlom. Preto pred vstupom na vozovku sa musia chodci presvedčiť, že svojim pohybom na vozovke neohrozia seba, ani ostatných účastníkov cestnej premávky,“ upozorňuje Lucia Miháliková, KR PZ v Bratislave. 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

1 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Bratislava
Dopravný servis
Lamačská cesta
Policajná hliadka
05:14
Vrakuňa
Uzavretá cesta
03:16
Karloveská
Uzavretá cesta
03:15
Lamačská cesta
Policajná hliadka
03:14
Račianska
Policajná hliadka
01:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina