24 november 2017 - 15:52
Lucia Kvasňovská

Polícia v Bratislave prijala zvýšené bezpečnostné opatrenia počas vianočných sviatkov a trhov

Foto: Polícia v Bratislave prijala zvýšené bezpečnostné opatrenia počas vianočných sviatkov a trhov
Foto: ilustračná

V súvislosti s tohtoročným vianočným obdobím prijala Bratislavská polícia viaceré bezpečnostné opatrenia. Hliadky v hlavnom meste budú posilnené. Zvýšený výkon služby budú zabezpečovať 24 hodín denne policajti všetkých zložiek Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, a to najmä príslušníci poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície.

Aj takýmto spôsobom sa polícia snaží prispieť k pokojnejšiemu prežitiu vianočných sviatkom. Dôraz kladie na zabezpečenie nerušeného priebehu vianočných trhov v meste, osláv Nového roka a sprievodných podujatí. 

„Policajti budú dohliadať na ochranu života, zdravia a majetku na verejne prístupných miestach, kde predpokladáme, že sa bude centralizovať väčší počet obyvateľstva, pričom najvyššiu koncentráciu ľudí očakávame práve v historickej časti Starého Mesta,“ dopĺňa Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.  

Bezpečnosť mesta bude sprísnená aj ss prihliadaním na teroristické útoky a ich hrozby v európskych metropolách. V spolupráci s Magistrátom hlavného mesta SR, mestskou časťou Staré Mesto ako aj miestnou samosprávou boli prijaté viaceré opatrenia. Dnes doobeda boli v okolí Hviezdoslavovho námestia umiestnené železobetónové zábrany, ktoré majú zabrániť autám vtup na verejné priestranstvo.  Na Hlavnom námestí na tento účel slúžia tzv mechanické zátarasy.

Polícia bude po dohode s mestskými časťami dohliadať na verejný poriadok a bezpečnosť. Prebiehať budú kontroly odstavných plôch, či parkovísk. K pokojnej atmosfére trhov sa polícia snaží prispieť aj častejšie naplánovanými pešími hliadkami. 

„Bratislavská polícia prijala v súvislosti so znížením rizika ohrozenia teroristickými útokmi aj ďalšie opatrenia, s ktorými z taktických dôvodov nie je možné verejnosť oboznámiť,“ dodáva hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Bratislava

Dopravný servis
Pribinova
Uzavretá cesta
03:10
Gagarinova
Prekážka na ceste
02:17
Gagarinova
Policajná hliadka
01:10
Štefánikova
Prekážka na ceste
00:18
Gagarinova
Prekážka na ceste
23:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.