22 november 2017 - 11:34
Lucia Kvasňovská

Mesto Bratislava pozýva na slávnostné otvorenie Vianočných trhov 2017

Foto: Mesto Bratislava pozýva na slávnostné otvorenie Vianočných trhov 2017
Foto: Mesto Bratislava
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Hlavné mesto už tento piatok - 24. novembra 2017 - o 17:00 oficiálne otvorí Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí, ktoré budú tento rok centrom predvianočnej zábavy. Už tento piatok sa rozvieti nádherný vianočný strom, 12 metrov vysoká douglaska tisolistá z Mestských lesov. Mesto v spolupráci s Bratislavksým kultúrnym a informačným strediskom pripravilo pre Bratislavčanov spolu s mestskými vianočnými trhmi aj pestrý kultúrny program. Vianočné trhy potrvajú až do 22. decembra.

„Rozsvietenie vianočného stromčeka ako symbolu Vianoc je krásnou tradíciou. Je to najkrajší čas v roku, na ktorý sa všetci tešíme. Snažíme sa vytvoriť z Bratislavy lepšie a krajšie mesto pre život, preto sme sa pustili do riešenia problémov, ktoré trápia Bratislavčanov, či už je to doprava alebo čistota a zeleň v meste. Chcem dať obyvateľom nášho mesta pod vianočný stromček darček, a tým je pokračovať v plnení sľubov, ktoré som im dal, aby mohli byť na svoje mesto hrdí,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Súčasťou prvého piatkového kultúrneho programu na Hlavnom námestí bude vystúpenie akrobatickej skupiny Vertigo a tanečnej skupiny CREDANCE, ale aj hudobnej skupiny Banda. 

Na tohtoročných vianočných trhoch bude presne 100 stánkov, z čoho 72 sa bude nachádzať na Hlavnom námestí a 28 na Františkánskom. Všetky stánky budú otvorené od 10:00 do 22:00. Charitatívne stánky budú otvorené kratšie, a to do 20:00. 

Okrem bohatého programu čaká na návštevníkov vianočných trhov aj klzisko na Primaciálnom námestí, Ulička vianočných želaní pod imelom na Kostolnej ulici, koncert na balkóne Primaciálneho paláca v podaní Fragile Dobrý trh na Laurinskej ceste a Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby. A nezabúdajme na Mikuláša, ktorý zavíta aj do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava.

Viac o programe Vianočných trhov 2017 v Bratislave nájdete aj v tomto článku:


Miesto: Hlavné námestie, Bratislava
Dátum: 24.11.2017 - 17:00    22:00

Zdroj: Mesto Bratislava

Dopravný servis
Ulica Svornosti
Iné nebezpečenstvo
20:17
Račianska
Práca na ceste
20:11
Račianska
Práca na ceste
19:17
Ulica Svornosti
Policajná hliadka
19:16
Račianska
Policajná hliadka
19:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.