Nové LED svietidlá už svietia pri Štrkoveckých jazerách, mesto ich osadí aj v ďalších lokalitách


Foto: Nové LED svietidlá už svietia pri Štrkoveckých jazerách, mesto ich osadí aj v ďalších lokalitách Foto: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Hlavné mesto Bratislava osadilo nové LED svietidlá aj v okolí Štrkoveckých jazier. Obľúbená lokalita je tak ešte atraktívnejšia. Nové osvetlenie je predovšetkým úspornejšie, ekologické a odolné voči nárazom.

„Štrkovecké jazero je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi či športovcov, ktorí si tu chodia zabehať. Preto sme sa práve tu rozhodli osadiť 59 nových parkových svietidiel, ktoré majú pekný dizajn a využívajú najnovšie technológie. Spríjemnia tak pobyt ľuďom v tejto lokalite aj vo večerných hodinách,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Mesto plánuje podobné svietidlá osadiť aj ďalších častiach Starého mesta a Ružinova. Celkovo ich vymení až 160.  

„Parkové svietidlá sú okrem Štrkoveckého jazera v týchto dňoch inštalované na Fajnorovom nábreží, na Gondovej a Prešernovej ulici, na Šafárikovom námestí a v Kukoreliho parku. Spolu to bude 100 svietidiel. Uličné svietidlá v počte 60 kusov osadí hlavné mesto budúci týždeň na Palisádach a na Mudroňovej ulici v Starom Meste,“ informovala Zuzana Onufer, hovorkyňa hlavného mesta.


Mesto vymieňa pouličné osvetlenia na celých uliciach, aby zachovali osvetlenie s rovnakou intenzitou na celom úseku. Ulice a parky, v ktorých mesto vymieňa osvetlenie vyberali aj na základe konzultácii s mestskou políciou Bratislava a krajským dopravným inšpektorátom.

Už koncom minulého roka v meste osadili 150 nových stĺpov verejného osvetlenia, ktoré nahradili už zhrdzavené a poškodené stožiare, ktoré predstavovali určité bezpečnostné riziko.

Mesto v obnove a inštalácii nových LED svietidiel pokračuje aj v tomto roku. Tieto lampy majú oproti starým svietidlám výhodu práve v tom, že majú dlhšiu životnosť a sú úsporné. Svietivosť LED osvetlenia je sústredená na potrebné úseky, majú nastaviteľný režim stmievania a ich využívaním sa tiež znižuje svetelný smog. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy