Dobodal bezdomovca a odišiel, neskôr sa vrátil a privolal mu záchranku, hrozí mu väzenie až 20 rokov


Foto: Dobodal bezdomovca a odišiel, neskôr sa vrátil a privolal mu záchranku, hrozí mu väzenie až 20 rokov Foto: ilustračná - facebook.com/policiaslovakia

Polícia vyšetruje fyzický útok na muža bez domova, ktorý sa odohral v nočných hodinách 17. apríla, teda v utorok, na Ivánskej ceste v Bratisalve. Obvineniu čelí 26-ročný Matúš L. z okresu Kežmarok.

Polícia začala prípad vyšetrovať ako ublíženie na zdraví. Prípad však na základe vyšetrovania postúpili krajskému riaditeľstvu PZ v Bratislave ako závažný zločin pokusu o vraždu.

Obvinený Matúš mal podľa doterajších informácií 17. apríla okolo 23:00 napadnúť 43-ročného muža bez domova z okresu Nové Zámky. Fyzickému útoku mala predchádzať slovná komunikácia. Obvinený mal vytiahnuť nôž a viackrát muža bodnúť do oblasti hrudníka a brucha.

Z miesta činu odičiel, pričom sa po niekoľkých hodinách vrátil a zranenému mužovi privolal záchranku prostredníctvom linky 112.


Polícia pokračuje vo vyšetrovaní presných okolností tohto prípadu. V prípade dokázania viny hrozí mladému mužovi väzenie na 15 až 20 rokov.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval podnet pre prokurátora na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Obvinený sa do času, kedy sudca rozhodne o jeho vzatí do väzby nachádza v cele policajného zaistenia.“ informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava