Bratislava získala dve ceny na súťaži ZlatyErb.sk, Mesto má najlepšiu internetovú stránku

V stredu, 15. novembra, sa v hoteli Crowne Plaza v Bratislave konalo slávnostné udeľovanie cien súťaže ZlatyErb.sk 2017, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného kongresu ITAPA v Bratislave. ITAPA patrí medzi najväčšie podujatia na Slovensku, ktoré sa zameriavajú na digitalizáciu verejnej správy.Záštitu nad podujatím prevzal podpredseda vlády SR pre investície a formatizáciu, Peter Pellegrini. Bratislava si zo súťaže odniesla až dve ceny, a to za celkové víťazstvo v kategórii mesto a samospráva a hlavnú cenu v Grand Prix eSlovensko za internetovú stránku mesta.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 77 samospráv. Porota hodnotila 63 kritérií v 11 kategóriách. Ceny ZlatyErb.sk udeľujú v troch kategóriách: Najlepšia stránka obcí, Najlepšia stránka miest a mestských častí a Najlepšia stránka samosprávneho kraja.

Najlepšiu stránku obce majú podľa poroty Jaslovské Bohunice, v kategórií miest a mestských častí zvíťazilo mesto Bratislava a najlepšiu stránku samosprávneho kraja má Prešovský samosprávny kraj. Prešovský kraj okrem toho získal špeciálne ocenenie od Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv. Špeciálnu cenu pre osobnosť za mimoriadny prínos v oblasti informatizácie v slovenských samosprávach získal Branislav Mamojka, predseda Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Bratislava zároveň získala hlavnú cenu súťaže Grand Prix eSlovensko za internetovú stránku mesta, ktorá dosiahla najvyššie hodnotenie vo všetkých kategóriách

„Kvalita informačných služieb pre verejnosť je jednou z hlavných úloh, snažíme sa preto uľahčovať život našim obyvateľom a vychádzať im v ústrety. Minulý rok sme umiestnili tri informačné technické monitory v budove magistrátu. Momentálne Bratislava pripravuje redizajn stránky mesta a tiež pracuje na využití inovatívnych smart riešení aj v oblasti informatizácie samosprávy,“ informovala vedúca oddelenia vzťahov s verejnosťou a webeditor internetovej stránky hlavného mesta SR Bratislavy Andrea Veselá, ktorá prevzala obe ocenenia za mesto v súťaži ZlatyErb.sk za rok 2017.

Hlavné mesto s víťazstvom v Grand Prix súčasne získalo nomináciu do medzinárodnej súťaže EuroCrest Award, ktorú vyhlasuje české Združenie Zlatý erb v spolupráci s Európskou komisiou a európskymi IT projektami.Ceny ZlatyErb.sk 2017 víťazom v hlavných kategóriách odovzdávali: Milan Galanda, generálny sekretár Únie miest Slovenska, Lucia Kondáš, jeden z hlavných zakladajúcich členov ITAPA a Miroslav Drobný, predseda poroty.

Cieľom súťaže je podporiť informatizáciu samospráv na Slovensku

Prehľad víťazov uplynulých ročníkov a ďalšie informácie nájdete na www.zlatyerb.sk Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie smerujúce k zvýšeniu kvality služieb pre verejnosť. Prehľad víťazov uplynulých ročníkov a ďalšie informácie nájdete na www.zlatyerb.sk.