VIDEO: Colníci zadržali vyše 18 000 krabičiek nelegálnych cigariet v špeciálne upravenom aute


Foto: VIDEO: Colníci zadržali vyše 18 000 krabičiek nelegálnych cigariet v špeciálne upravenom aute Foto: Colný úrad Bratislava

Bratislavskí colníci počas uplynulých dní vykonali viacero kontrolných akcií. Podarilo sa iim zaistiť falzifikáty rubikových kociek v hodnote viac ako 50 000 eur, viac ako 18 000 krabičiek cigariet s únikom na spotrebnej dani takmer 40 000 eur a udelili pokutu 660 eur za porušenie zákona o ERP.

Colníci udelili pokutu a zaistili falošný tovar

„Colníci Colného úradu Bratislava sa v uplynulých dňoch zamerali na kontrolu porušovania predpisov o používaní ERP a odhalenie prípadov porušovania práv duševného vlastníctva. Počas akcie zistili prípad osobitne závažného porušenia zákona o používaní ERP. Podnikateľský subjekt opakovane nepoužíval pokladnice na registráciu tržby, čím sa dopustil správneho deliktu,“ informovala Drahomíra Adamčíková, hovorkyňa Colného úradu v Bratislave.

Colníci za takéto porušovanie zákonov udelili na mieste pokutu vo výške 660 eur. Následne skontrolovali skladové priestory prevádzky, kde objavili 3 474 falzifikátov rubikovej kocky v hodnote 52 110 eur.


Kontrolovali aj autá

Pri cestnej kontrole vozidiel prepravujúcich tovar zastavili dodávku z Rumunska, ktorú šoféroval občan Moldavska. Dôkladne počas kontroly prehľadali vnútro vozidla a nepozdávali sa im rozdiely v rozmeroch vnútorného priestoru na prepravu tovaru a vonkajších rozmerov vozidla.

Colníci v upravenom priestore napokon našli 369 120 ks cigariet (18 456 ks krabičiek) známych značiek. Únik na dani v tomto prípade vyčíslili na 38 487 eur. Občan z Moldavska odišiel s pokutou a vyhostením zo SR. Nelegálne cigarety zaistili colníci.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Colný úrad Bratislava