33-ročný motocyklista z Podunajských Biskupíc utrpel vážne zranenia pri rannej nehode s dodávkou


Foto: 33-ročný motocyklista z Podunajských Biskupíc utrpel vážne zranenia pri rannej nehode s dodávkou Foto: facebook.com/policiaslovakia

Pondelkové ráno sa na cestách začalo dopravnou nehodou. Dnes ráno, teda 16. júla, zasahovala polícia pri závažnej dopravnej nehode, pri ktorej sa ťažko poranil motocyklista z Podunajských Biskupíc.

K zrážke motorových vozidiel došlo v skorých ranných hodinách na cestách Trnavského kraja za obcou Banka smerom na horský priechod Havran.

33-ročný motorkár z Podunajských Biskupíc šiel na svojom motocykle Honda smerom od obce Radošina. Podľa doterajších informácií nezvládol riadenie cez neprehľadnú zákrutu, ktorou pravdepodobne prechádzalo ďalšie vozidlo. Vodič prešiel do protismeru, pričom došlo k zrážke s dodávkou Fiat Ducato.

Motocyklista pri nehode utrpel zranenia, s ktorými ho previezli do nemocnice. Vodiča dodávky ošetrili jednorazovo na mieste. Alkohol v dychu vodiča dodávky polícia po dychovej skúške vylúčila. Vodičovi motocyklu za týmto účelom odoberú krv.

Presné príčiny a okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje.

V tejto súvislosti opäť polícia apeluje na motocyklistov, aby svoju jazdu prispôsobili aktuálnej situácii v cestnej premávke, svojim schopnostiam a zručnostiam a aby dbali na zodpovednosť jazdy. 

Prečítajte si viac: