Polícia a Červený kríž si zajtra posvietia aj na schopnosť vodičov poskytnúť prvú pomoc na cestách


Foto: Polícia a Červený kríž si zajtra posvietia aj na schopnosť vodičov poskytnúť prvú pomoc na cestách Foto: ilustračná - pixabay.com

Vodičov v Bratislavskom kraji čaká zajtra preventívna policajná akcia Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, ktorú pripravili spoločne s Červeným krížom. Policajné hliadky a pracovníci Červeného kríža preveria úroveň vedomostí vodičov z poskytovania prvej pomoci na cestách.

Policajti preveria nie len schopnosti podať prvú pomoc. Skontrolujú obsah autolekárničiek a tiež vodičov podrobia bežnej kontrole dodržiavania zákazu požívania alkoholu alebo iných návykových látok. Zmreajú rýchlosť áut a tiež si posvietia na používanie mobliných telefónov počas jazdy.

„Cieľom tohto druhu kontroly je pozitívne ovplyvnenie disciplíny účastníkov cestnej premávky, ako aj vývoja dopravnej nehodovosti, koordinácie jednotlivých činností dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky,“ informovala Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava