V Chorvátskom Grobe budú opravovať cestu, pozor na dopravné obmedzenia na ceste III/1082


Foto: V Chorvátskom Grobe budú opravovať cestu, pozor na dopravné obmedzenia na ceste III/1082 Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Rekonštrukcia cestného telesa komunikácie III/1082 pokračuje. Od soboty 12. mája budú prebiehať rekonštrukčné práce na ceste v obci Chorvátsky Grob, miesta časť Čierna Voda. Predpokladaný termín ukončenia prác je 30. jún 2018.

„Ide o plánovanú rekonštrukciu, ktorá už má za sebou dve etapy. Cieľom župy je postupne opravovať a rekonštruovať cesty v kraji a to podľa ich opotrebovanosti a vyťaženosti, aby sa doprava v kraji zlepšila aj týmto smerom“ vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

Rekonštrukcia si vyžiada aj rozsiahlejšie dopravné obmedzenia v polovičnom profile cesty III/1082 v km 4,750, teda na križovatke ulíc Pezinská, Vajnorská, Triblavinská, až po km 5,500, teda po koniec intravilánu obce. Doprava bude v tomto úseku možná len v jednom smere, a to z Pezinka do Bratislavy.


Obchádzkové trasy v smere na Chorvátsky Grob, miestna časť Čierna Voda sú vedené cez Bratislavskú mestskú časť Vajnory, obec Ivanka pri Dunaji, Bernolákovo, prípadne Bratislavskú mestskú časť Vajnory, mesto Svätý Jur, Pezinok a obec Slovenský Grob.

„Predmetom rekonštrukcie je revitalizácia cestného telesa komunikácie III/1082 pozostávajúca z odfrézovania poškodených asfaltobetónových vrstiev vozovky, recyklácie vozovkových vrstiev za studena na mieste s cieľom zvýšenia únosnosti vozovky, stabilizácia zemín v podloží pomocou hydraulického spojiva, reprofilovania odvodňovacích priekop pozdĺž cesty, vybudovanie nových nespevnených krajníc vozovky, zhotovenie nových asfaltobetónových vrstiev vozovky, realizácie nového zvislého a vodorovného dopravného značenia,“ vysvetľuje Bratislavský samosprávny kraj. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj