Medzi Malackami a Plaveckým Štvrtkom sa zrazil autobus s vozidlom hasičov, našťastie sa nik nezranil


Foto: Medzi Malackami a Plaveckým Štvrtkom sa zrazil autobus s vozidlom hasičov, našťastie sa nik nezranil Foto: ilustračná

Včera večer, 4. apríla okolo 22:15 došlo k dopravnej nehode autobusu a auta hasičského záchranného zboru. Podľa doterajších informácií prechádzali hasiči v úseku 55,3 km cesty I/2 v smere na Plavecký Štvrtok - Malacky. Smerovali k ohlásenému požiaru v obci Plavecký Štvrtok.

Vozidlo hasičského zboru malo zapnuté výstražné znamenie modrej farby a zároveň aj výstražné svetelné znamenie. Potrebovalo odbočiť a pokračovať po lesnej ceste. Preto vodič spomalil a po skontrolovaní situácie na ceste odbočoval smerom vľavo.

„Počas odbáčania vozidla HaZZ došlo k nárazu autobusu idúceho za vozidlom HaZZ, pričom po náraze autobus odhodilo na miesto mimo vozovky do priekopy, kde došlo k jeho prevráteniu. Posádka vozidla HaZZ ktorú tvorili tri osoby bezprostredne až do príchodu RZP začala poskytovať osobám z autobusu potrebnú prvú pomoc,“ Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

V autobuse sa počas nehody nachádzalo celkovo 30 osôb. 3 osoby sa pri zrážke zranili previezli ich do nemocnice. V autobuse bola aj tehotná žena, ktorej sa, našťastie, nič nestalo a do nemocnice ju previezli len na kontrolné vyšetrenia.

Vodičov oboch vozidiel podrobili dychovej skúške, ktorá bola negatívna. Celková škoda, ktorá pri nehode vznikla je predbežne vyčíslená na cca 23 000 eur. Presné príčiny a okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

„Z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody ako aj z dôvodu odstraňovania jej následkov bola cesta I/2 v smere na Plavecký Štvrtok – Malacky uzavretá v oboch smeroch a riadená príslušníkmi PZ. K jej sprejazdneniu došlo v čase o 03.30 h,“ doplnil informácie hovorca. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava