Hviezdoslavovo námestie zdobí nadrozmerná kraslica, dostalo ju do daru Staré Mesto až z Chorvátska


Foto: Hviezdoslavovo námestie zdobí nadrozmerná kraslica, dostalo ju do daru Staré Mesto až z Chorvátska
Galéria: 6 fotiek
Foto: facebook.com/staremesto.sk/

Už od nedele 25. marca zdobí Hviezdoslavovo námestie nadrozmerná kraslica, ktorú Staré Mesto dostalo ako dar z Chorvátska.

Kraslica je dielom chorvátskych insitných umelcov, podobné kraslice dostalo za 10 rokov 92 miest v 80 krajinách sveta, napríklad Berlín, New York ale aj Vatikán.

“Je to prvá takáto kraslica na Slovensku a som rád, že môže byť práve na najkrajšom bratislavskom námestí. Verím, že urobí Staromešťanom a návštevníkom Starého Mesta radosť. Dúfam, že ako symbol jari, konečne privolá jar aj do Bratislavy. Odhalili sme ju na Kvetnú nedeľu a v deň výročia Sviečkovej manifestácia, ktorá je spojená práve s týmto námestím a predstavuje významný medzník na ceste Slovákov k slobode a demokracii. Nech je tiež symbolom novej slovenskej jari,” uviedol starosta Radoslav Števčík.

Chorvátsky veľvyslanec Aleksandar Heina, koprivnicko-križevacký župan Darko Koren a starosta Starého Mesta Radoslav Števčík odhalili kraslicu počas malej slávnosti priamo na námestí. Tento unikátny darček dostalo Staré mesto od Koprivnicko-križevackej župy a oficiálne sa volá Kraslica od srdca (Pisanica ze srdce).
Prečítajte si viac:Zdroj: Staré Mesto Bratislava