Policajti zachraňovali 34-ročného Bratislavčana z Dunaja v lodenici, vyhrážal sa utopením


Foto: Policajti zachraňovali 34-ročného Bratislavčana z Dunaja v lodenici, vyhrážal sa utopením Foto: ilustračná; KR PZ Bratislava

Včera večer, krátko pred 21:00 zachraňovala policajná hliadka muža v lodenici v blízkosti ulice Vlčie hrdlo. Po príchode hliadka spozorovala, že vo vodnom toku Dunaja sa nachádza muž. Na príchod hliadky reagoval muž zmätene a vyhrážal sa spustením do vody. 

Hliadka sa s mužom snažila komunikovať a upokojiť ho, no prítomnosť policajtov ho ešte viac rozrušila. Požiadal ich, aby miesto opustili. Po tom, ako sa hliadky vzdialila začal z vody vychádzať. V tom čase však na miesto prišla Rýchla zdravotná pomoc a hliadka Hasičského a záchranného zboru, čo muža opäť rozrušilo.

Muž sa opätovne spustil po strmom brehu do Dunaja, na čo hliadka bezodkladne zareagovala a ihneď za mužom jeden člen hliadky skočil a muža zachytil. Druhý člen hliadky ho za použitia pripraveného ťažného lana z vodného toku rieky vytiahol, a následne aj za asistencie príslušníkov HaZZ boli vytiahnutí na breh,“ popísal udalosti Michal Szeiff, hovorca KR pZ v Bratislave.


Na brehu sa 34-ročný bratislavčan správal voči hliadke agresívne. Keďže kládol aktívny odpor, hliadka konala podľa predpisov a nasadila mu putá. S pomocou asistencie policajnej hliadky ho previezli do nemocnice. 

Pri udalosti sa našťastie nikomu nič nestalo. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava