Pri krádeži v centre Bratislavy vznikla klenotníctvu škoda 888 000 eur, polícia pátra po 4 mužoch


Foto: Pri krádeži v centre Bratislavy vznikla klenotníctvu škoda 888 000 eur, polícia pátra po 4 mužoch
Galéria: 6 fotiek
Foto: KR PZ Bratislava

Začiatkom roka, 8. januára 2018, došlo v centre Bratislavy ku kurióznej krádeži luxusných hodiniek. Zlodeji na vstup do predajne použili auto a odniesli si bohatý úlovok. 

„Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže spáchaného závažnejším spôsobom konania, v súbehu so zločinom poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva,“ informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave. 

Neznámi páchatelia najprv odpílili kovový stĺpik na Židovskej ulici, aby sa mohli autom dostať až ku predajni. Vozidlom značky BMW 530d nacúvali do železnej konštrukcie a poškodili vstupné dvere do klenotníctva. 

Celková škoda, ktorá pri krádeži vznikla je vyčíslená na cca 888 000 eur.

Auto, ktoré páchatelia použili malo EČ BL107LN, bolo tmavošedej farby a deň pred krádežou ho ukradli z jedného z bratislavských autobazárov. Pri náraze do konštrukcie a do vchodu obchodu poškodili páchatelia aj ukradnuté auto. 

Polícia v súvislosti s udalosťou žiada o pomoc aj verejnosť. Ak na základe popisu páchateľov a priložených fotografií mužov spoznáte, upovedomiť môžete políciu. 

Páchateľ č. 1 má strednú postavu, na sebe mal modré rifle, modrú bundu, tmavomodré tenisky s bielymi pásikmi, pásikavý spodok svetra, modrú kuklu s vyrezanými očami, žlté pracovné rukavice a modro-bielu pruhovanúä tašku. 

Páchateľ č. 2 je tiež strednej postavy, mal na sebe modré rifle, modrú šuštiakovú páperovú bundu s kapucňou, bledomodré tenisky, kuklu s výrezom na oči a ústa, tašku s nápisom Floraself a žlté pracovné rukavice. 


Páchateľ č. 3 má strednú postavu, oblečené mal modré rifle s čiernym opaskom, čiernu páperovú bundu s kosoštvorcovým vzorom a kapucňou, oranžové tričko, tmavomodré tenisky s bielou podrážkou, kuklu s výrezom na oči, žlté pracovné rukavice a modro-nielu pruhovanú tašku. 

Páchateľ č. 4 mal zavalitejšiu postavu, modrú teplákovú súpravu s kapucňou, čierne tenisky s bielym pásom vzadu, čiernu kuklu s veľkým otvorom vďaka čomu mu bolo pri pohybe vidieť do tváre. Mal žlté pracovné rukavice a modro-bielu pruhovanú tašku. 

Medzi páchateľmi môžu byť podľa polície aj cudzí štátni príslušníci, ktorý môžu pochádzať z Balkánu alebo rusky hovoriacich krajín. 

„Na základe uvedeného sa obraciame na verejnosť o poskytnutie akýchkoľvek informácií k páchateľom uvedeného skutku, ktoré by mohli napomôcť k ich identifikácii ako napr. pohyb osôb, ubytovanie v ubytovacích zariadeniach, zachytený pohyb vozidla pred krádežou resp. po krádeži, k nástroju použitému pri krádeži (či nebol niekomu odcudzený, resp. ho niekto nevyrábal),“ dodáva k výzve policajný hovorca. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava