Aj tento rok kontrolovali hygienici potraviny na vianočných trhoch, ani Bratislavu kontroly neobišli


Foto: Aj tento rok kontrolovali hygienici potraviny na vianočných trhoch, ani Bratislavu kontroly neobišli Foto: ilustračná

Hygienici naplánovali najviac kontrol stánkov s občerstvením na vianočných trhoch v období od 27. 11 do 15. 12. Zamerali sa predovšetkým na kontrolu sledovanosti tovaru (pôvod), kontrolu chladiaceho a teplotného reťazca, dátumu spotreby, označovania alergénov a prídavných látok, kontrolu prevádzkovej hygieny, manipulácie s odpadom, dodržiavania osobnej hygieny, dokladov odbornej a zdravotnej spôsobilosti. Okrem toho robili hygienici aj náhodný odber vzoriek na laboratórnu analýzu. 

Na celom Slovensku vykonali celkovo 646 kontrol. V Trnavskom kraji vykonali najmenej kontrol, len 48. O niečo viac ich prebehlo v Bratisalvskom kraji, a to 50. Najviac kontrol prebehlo v Žilinskom kraji, a to až 130. Na celom Slovensku skontrolovali 457 zariadení. Najviac zariadení kontrolovali práve v Bratislave - až 38 a v Košiciach - 40. 

Tento rok zistili nedostatky v 28 zariadeniach, čo predtavuje 6%. Vlani to bolo až 8%, teda 42 zariadení. 

„Vyhovujúca úroveň hygieny a technické zabezpečenie je výsledkom každoročne sa opakujúcich kontrol, ako aj spolupráce s organizátormi vianočných trhov, ktorých opakovane upozorňujeme na legislatívne požiadavky pri organizovaní hromadných akcií,“ konštatuje Ján Mikas, hlavný hygienik Slovenskej republiky.


Najčastejším problémom bolo pochybenie pri skladovaní potravín. Vo viacerých prípadoch na prevádzke pri príprave jedla nepoužívali ochranné rukavice. Nedostatočnú hygienu zistili kontrolóri v 6 stánkoch. 

Na mikrobiologické vyšetrenie odobrali hygienici 99 vzoriek potravín a pokrmov. 9 z nich, teda 9% vzoriek, nevyhovelo kritériám. 

6 vzoriek hotových pokrmov (lokša oštiepková, lokša pečienková, pečená klobása, dusená cibuľa, bravčová cigánska) odobrané na vianočných trhoch v Bratislave nevyhovelo kritériám hygienikov pre nadlimitný počet koliformných baktérií. 

Za zistené nedostatky pri kontrolách uložili hygienici na mieste spolu 21 blokových pokút v celkovej sume 1 397 eur na celom Slovensku. Jeden stánok bol z hygienických dôvodov zatvorený, pretože nemali zabezpečený prívod pitnej vody na umývanie rúk zamestnancov a náradia. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: uvzsr.sk