Vianočná 1000 a 1 kvapka krvi deťom pre život je tu aj tento rok, aj vďaka nej môžete pomôcť


Foto: Vianočná 1000 a 1 kvapka krvi deťom pre život je tu aj tento rok, aj vďaka nej môžete pomôcť Foto: bratislava.sk

Obľúbená predvianočná akcia „Vianočná 1000 a 1 kvapka krvi deťom pre život“ sa bude tento rok konať už po desiatykrát. Podujatie sa bude konať už symbolicky prvý decembrový piatok v Primaciálnom paláci. Vítaní sú všetci tí, ktorí chcú pomôcť chorým deťom a môžu prísť darovať krv.

Tradičné charitatívne podujatie sa bude konať 1. decembra 2017 v Mezaníne Primaciálneho paláca od 8.00 do 12. hod. „Som veľmi rád, že hlavné mesto sa môže zapojiť do tejto obľúbenej charitatívnej akcie, ktorej sa každoročne účastní množstvo ľudí s cieľom pomôcť deťom, ktoré to potrebujú. Všetkých týmto srdečne pozývam, aby prišli a darovali krv pre dobrú vec,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Súčasťou bratislavskej Vianočnej kvapky krvi je aj dražba dresov hokejistov bratislavského klubu Slovan. Tento rok bude možné vydražiť aj autentický dres č. 12 mladého slovenského reprezentanta a hráča HC Slovan Bratislava Borisa Sádeckého. V tomto drese odohral Boris aj zápas dňa 25.10. proti Lokomotivu Jaroslavl a dal v ňom nezabudnuteľný gól na 2:2, ktorý obletel doslova celý svet a ašpiruje na najkrajší gól sezóny. 

Novinkou tento rok je dražba cyklistického dresu podpísaného Petrom Saganom, trojnásobným majstrom sveta. Dražba sa končí 30. novembra o 20:00. Dresy budú slávnostne odovzdané držiteľom priamo počas akcie Vianočná 1000 a 1 kvapka krvi deťom pre život. 

Do dražby sa môžete zapojiť na webovom portáli www.drazba.detomprezivot.sk. Výťažok z dražby je určený na podporu detských onkologických pacientov a pre ich rodiny, na individuálnu pomoc a na projekt celoročnej prevádzky Auta pre deti. 

Miesto: Primaciálny palác, Bratislava
Dátum: 01.12.2017 - 08:00    12:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: bratislava.sk