Primátor Bratislavy odovzdal 11 oceneným osobnostiam a 1 kolektívu Cenu primátora za rok 2018


Foto: Primátor Bratislavy odovzdal 11 oceneným osobnostiam a 1 kolektívu Cenu primátora za rok 2018
Galéria: 14 fotiek
Foto: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

V piatok, 20. apríla, odovzdal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal významným Bratislavčanom Cenu primátora. Tento rok si ocenenie prevzalo 11 jednotlivcov a 1 kolektív. Slávnostné odovzdávanie cien sa konalo v Primaciálnom paláci a tradične sa ním otvárali Bratislavské mestské dni.

„Aj tento rok sú ocenenými laureátmi vskutku výnimoční ľudia a som rád, že aj takýmto spôsobom im môžeme poďakovať za to, že svojou činnosťou inšpirujú nás všetkých, prispievajú k rozvoju nášho mesta a k jeho zviditeľňovaniu. Chcem im poďakovať aj za to, že obohacujú ľudské poznanie a konanie a verím, že budú inšpiráciou aj pre ostatných,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

[photo]622[photo]

Slávnostné udeľovanie Ceny primátora sa konalo už po 26-krát. Ocenení laureáti si z rúk primátora prevzali sošku rytiera Rolanda, ktorý je symbolom ochrancu mestských práv a výsad. Soška je zároveň miniatúrou sochy na Hlavnom námestí. Medzi ocenenými sú známe osobnosti Bratislavy z rôznych oblastí, napríklad z oblasti zdravotníctva, kultúry, pedagogiky, športu či z mediálnej oblasti.

[photo]629[photo]

Spomedzi všetkých návrhov, ktoré zasielali obyvatelia mesta magistrátu, vybral primátor Bratislavy napokon 12 laureátov, ktorí si na slávnostnom udeľovaní prevzali Cenu primátora za rok 2018.

JUDr. Michal Tinák – za mimoriadny prínos pri rozvoji poslania Univerzitnej nemocnice s poliklinikou Milosrdní bratia v prospech pacientov,

Janka Spálová – za mimoriadnu dlhoročnú pedagogicko-umeleckú činnosť a rozvoj hudobného talentu žiakov základných umeleckých škôl,

PhDr. Ján Hucko – za príkladnú činnosť trénera mládeže a celoživotný prínos pre slovenský futbal,

Michal Havran – za významnú činnosť publicistu a podporu verejnej diskusie o aktuálnych celospoločenských témach,


MUDr. Ľubomír Okruhlica, CSc. – za dlhodobé pôsobenie a mimoriadny odborný prínos lekára, výskumníka a publicistu v oblasti liečby závislostí,

Švihaj Šuhaj – kolektívna cena za kreatívny projekt a výnimočnú prácu v prospech rozvoja zelenej dopravy v Bratislave,

Veronika Karšaiová – za obetavý prístup k pacientom a nadštandardnú prácu zdravotnej sestry,

Tomáš Hulík – za mimoriadne dielo dokumentaristu a výnimočnú prezentáciu Slovenska a Bratislavy filmom a fotografiou,

Juraj Kukura – za mimoriadny rozvoj kultúrneho života v Bratislave a celoživotnú umeleckú činnosť,

Ľuboš Fellner – za vytvorenie výnimočného konceptu cestovania a úspešnú podnikateľskú činnosť,

Matej Drlička – za mimoriadny prínos pri šírení klasickej hudby a vytvorenie nových umeleckých projektov obohacujúcich kultúrny život Bratislavy,

Livia Klausová – za osobitý vzťah k Bratislave a mimoriadne zásluhy v rozvoji vzájomnej spolupráce medzi Českou a Slovenskou republikou.

[photo]628[photo] 

„Cena primátora Bratislavy je najvyššie samosprávne ocenenie, ktoré sa udeľuje Bratislavčanom, ktorí sa významným, ale nezištným spôsobom zaslúžili o občiansky, kultúrny, spoločenský či športový rozvoj hlavného mesta a spoločnosti. Nositeľom Ceny primátora hlavného mesta sa môže stať každý obyvateľ Bratislavy, ktorý vo svojom odbore celoživotným dielom prispel výnimočným spôsobom k dobru a blahu Bratislavy a Bratislavčanov,“ doplnila Zuzana Onufer, hovorkyňa mesta Bratislava. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy