Ďalšia dôchodkyňa prišla viac ako 18 000 eur, podvodník tvrdil, že je lekár a jej syn zavinil nehodu


Foto: Ďalšia dôchodkyňa prišla viac ako 18 000 eur, podvodník tvrdil, že je lekár a jej syn zavinil nehodu Foto: ilustračná

Ďalšia dôchodkyňa v Bratislave sa stala obeťou podvodníkov. Neznámy páchateľ sa vydával za lekára a pod nepravdivou zámienkou od nej vylákal finančnú hotovosť vo výške 18 662 eur.

Dňa 16. februára v popoludňajších hodinách kontaktoval neznámy páchateľ 77-ročnú dôchodkyňu a vydával sa za lekára. Tvrdil žene, že jej syn spôsobil dopravnú nehodu a spôsobil poranenia sebe i ostatným účastníkom nehody, a preto od nej požadoval finančnú hotovosť, ako odškodné za jeho ochotu neohlásiť túto udalosť polícii.

Poškodená žena následne z pobočky banky vybrala finančnú hotovosť vo výške 3.127,- €, ktorú poukázala na účet na pošte. Neznámy páchateľ opätovne kontaktoval poškodenú ženu, ktorú pod zámienkou nezrealizovanej platby a následného zhoršenia sa zdravotného stavu účastníkov dopravnej nehody vylákal finančnú hotovosť vo výške 15 535 eur.

Polícia preto opäť upozorňuje verejnosť, že lekári nekontaktujú rodinných príslušníkov a nežiadajú od nich finančnú hotovosť určenú na to, aby neohlásili dopravnú nehodu polícii, prípadne na prevoz účastníkov dopravnej nehody, ani na ich ošetrenie.


„Seniori, ak Vás osoba, ktorú nepoznáte telefonicky alebo osobne kontaktuje a snaží sa pod rôznymi emotívnymi zámienkami získať od Vás finančnú hotovosť, za žiadnych okolností im finančnú hotovosť nevydávajte, ani neprevádzajte na účet, nevpúšťajte ich do Vašich príbytkov, ale bezodkladne kontaktujete políciu na čísle 158,“ informuje Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave. 

Podobný prípad zaznamenala polícia aj včera, 26. februára. Ženu vo veku 69-rokov kontaktoval muž, ktorý sa opäť predstavil ako lekár s podobným prípadom. Syn ženy mal údajne spôsobiť dopravnú nehodu a žena má zaplattiť 3 000 eur ako odškodné. Seniorka si však situáciu u svojho syna overila a peniaze tak nikomu neposlala.

„Vyšetrovatelia Policajného zboru v oboch prípadoch začali trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže, za ktorý hrozí v prípade preukázania viny v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ dodáva hovorkyňa.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava