Mesto Bratislava plánuje v roku 2018 investuje 16 miliónov do opravy 100 km jazdných pruhov ciest


Foto: Mesto Bratislava plánuje v roku 2018 investuje 16 miliónov do opravy 100 km jazdných pruhov ciest Foto: Mesto Bratislava

Mesto Bratislava informovalo o plánoch rekonštrukcie ciest na rok 2018. Do opráv investuje v tomto roku mesto 16 miliónov eur, z čoho 7 miliónov je vyčlenených z rozpočtu mesta a 9 miliónov pochádza z vládnej dotácie. Celkovo plánujú opraviť 100 km jazdných pruhov.

„Pri opravách sa zameriame najmä na radiály alebo hlavné ťahy. V tomto roku dokončíme opravu Panónskej cesty a urobíme aj polovicu Dolnozemskej. Opravovať budeme aj Račiansku a dve spojnice k radiálam – Bajkalskú a Jiráskovu. Mojou víziou je do roku 2021 opraviť všetky hlavné ťahy v Bratislave,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Okrem hlavných ťahov sa budú opravovať aj cesty v každej mestskej časti. V Starom Meste sa opraví napríklad Brnianska a Cintorínska, v Novom Meste Račianska a Odborárska, v Petržalke Panónska, Dolnozemská, Mamateyova, v Ružinove napríklad Bajkalská, v Rači Pri Vinohradoch a Púchovská, vo Vrakuni Hradská, vo Vajnoroch Roľnícka a mnohé ďalšie. Hlavné mesto opraví aj úseky, ktoré sú vo veľmi zlom technickom stave ako je napríklad Pionierska.   


Väčšina opráv je naplánovaná na obdobie letných prázdnin, aby práce čo najmenej zaťažovali dopravu a znižovali mobilitu v meste. Prvé budú opravovať cesty pri plánovanom obchvate D4R7.

Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD. O všetkých opravách ciest a s tým súvisiacich dopravných obmedzeniach bude hlavné mesto Bratislavčanov priebežne informovať.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava