Kyvadlová doprava z Koliby na Kamzík bude premávať počas prázdnin a víkendov každých 30 minút


Foto: Kyvadlová doprava z Koliby na Kamzík bude premávať počas prázdnin a víkendov každých 30 minút Foto: Mesto Bratislava

Dopravný podnik Bratislava v spolupráci s mestom Bratislava zaviedol od soboty, 10. februára, kyvadlovú autobusovú dopravu novou kyvadlovou linkou č. 144 z Koliby priamo na Kamzík k vysielaču. Autobusy budú premávať počas víkendov a školských prázdnin.

„Lokalita Kamzík je obľúbenou a vyhľadávanou lokalitou ako Bratislavčanov, tak návštevníkov mesta. Preto sme sa rozhodli o uvedenie novej linky hromadnej dopravy, ktorá pevne verím, eliminuje automobilovú prepravu a odľahčí tak tento dôležitý verejný priestor,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Nová linka bude pre cestujúcu verejnosť jazdiť z obratiska trolejbusov na Kolibe. V križovatke na Kamzík bude zriadené výstupište a nástupište autobusov „Kamzík.“  

„Zavedením tejto linky chceme prispieť k väčšiemu komfortu cestujúcich, ktorí využívajú služby MHD a ďalej sa z Koliby nemajú ako na Kamzík prepraviť. Zároveň tiež veríme, že oslovíme aj vodičov individuálnej dopravy, ktorí nechajú svoje autá doma a prepravia sa do prírody MHD,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Milan Urban.

Autobusy budú premávať počas víkendov a prázdniny v čae od 9:00 do 17:00. Odchody zo zastávky Koliba - obratisko autobusov - budú v 30-minútových intervaloch. Spustením linky č. 144 do skúšobnej prevádzky sa bude vyhodnocovať jej obsaditeľnosť.


Trasa tejto linky povedie cez zastávky obratisko Koliba, Brečtanová, Cesta na Kamzík, obrat v križovatke k TV vysielaču a späť.

Zastávky linky č 144 sú:
KOLIBA - nástupište ako linka č. 203
KAMZÍK - nástupište a výstupište
KOLIBA - výstupište ako linka č. 203 Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Mesto Bratislava