Dopravu komplikuje počasie aj vodiči, polícia opäť apeluje, aby prispôsobili svoju jazdu vozovke


Foto: Dopravu komplikuje počasie aj vodiči, polícia opäť apeluje, aby prispôsobili svoju jazdu vozovke Foto: facebook.com/policiaslovakia

Výstraha 1. stupňa, ktorú vydal SHMÚ sa rozrástla. K poľadovici a sneženiu v Bratislavskom kraji pribula aj tvorba snehových jazykov a závejov.

„V okrese Bratislava sa MIESTAMI očakáva tvorba snehových jazykov. Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

K výstrahám a upozorneniam sa pripájajú aj policajti. Hoci sú v teréne nasadené všetky vozidlá na zimnú údržbu a ďalší pracovníci, bez pozornosti a opatrnosti vodičov budú dopravné nehody a kolízie len pribúdať.

„Z dôvodu snehových zrážok a nedisciplinovanosti vodičov tu máme opäť kalamitu v hlavnom meste. Vo viacerých mestských častiach a na exponovaných ťahoch evidujeme dopravné nehody, ktoré výrazne komplikujú dopravu.  
Žiadame vodičov aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam, tá potenciálne ušetrená minúta nestojí za všetky starosti, ktoré môžete dopravnou nehodou spôsobiť sebe alebo ostatným vodičom,“ uvádza Polícia SR.   Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky