Policajti zachránili 60-ročného muža z plameňov a poskytli mu prvú pomoc, polícia požiar prešetruje


Foto: Policajti zachránili 60-ročného muža z plameňov a poskytli mu prvú pomoc, polícia požiar prešetruje Foto: ilustračná

Policajná hliadka prišla v pondelok, 29. januára, v čase okolo 23:00 k jednému z obytných domov na Dvojkrížnej ulici v mestskej časti Bratislava - Vrakuňa, kde došlo zatiaľ z neznámych príčin k požiaru.

„Po príchode na parkovisko na uvedenej adrese spozorovala hliadka PZ dym vychádzajúci spoza budovy dvojpodlažného parkoviska Ten vychádzal z provizórneho príbytku pre bezdomovcov, ktorý bol v plameňoch a odkiaľ započula krik o pomoc. Na mieste požiaru spozorovala hliadka PZ na zemi plaziaceho sa muža, ktorý bol v bezprostrednej blízkosti plameňov chrbtom,“ uvádza Miachal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

Policajti zvrškami uniforiem prekryli dýchacie ústroje muža a odtiahli ho od plameňov do bezpečia. Kvôli viditeľným popálenínam, ktoré pri požiari utrpel ho položili na bok a poskytli mu potrebnú prvotnú pomoc.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru požiar uhasili. Keďže 60-ročný muž utrpel vážne poranenia v oblasti chrbta, rúk a nôh, rýchla zdravotná pomoc ho previezla do nemocnice.


Odborný znalec zisťovania príčin požiaru uviedol, že pravdepodobnou príčinou požiaru je neodborná manipulácia s ohňom. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava