Mestskí policajti si od primátora Bratislavy prevzali nové autá, primátor udelil aj 3 ocenenia


Foto: Mestskí policajti si od primátora Bratislavy prevzali nové autá, primátor udelil aj 3 ocenenia
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Bratislava

V rámci zlepšovania a skvalitňovania služieb mestskej polície v Bratislave si dnes mestská polícia prevzala od mesta 4 nové vozidlá. V minulom roku dostala polícia autá značky Škoda Octavia combi, ktoré sú vybavené zvláštnym výstražným zvukovým zariadením. Tohtoročné nové vozidlá s najmodernejším bezpečnostným systémom a inými technickými vylepšeniami majú zefektívniť a skvalitniť ich službu. Jedno z vozidiel je navyše vybavené defibrilátorom a všetky vozidlá fungujú na ekologický pohon. 

“Hlavné mesto sa usiluje neustále zlepšovať podmienky pre príslušníkov mestskej polície, ktorí dohliadajú na verejný poriadok na území Bratislavy a sú takpovediac jej obrazom. Denne musia zasahovať a riešiť desiatky situácií, pri ktorých ide najmä o čas, preto sa snažíme vylepšovať služby a modernizovať vozidlový park mestskej polície na čo najrýchlejšie zásahy v teréne, kde veľakrát ide o záchranu života,“ uviedol primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal. 

Okrem nových áut dostali policajti ako darček aj nové rovnošaty.

Primátor tiež ocenil 3 mestských policajtov za záchranu ľudského života a poďakoval sa im za ich statočnosť a zásluhy.


Ocenenie získali Mária Vadingerová a Ján Osvald, ktorí zasahovali pri potýčke v Dúbravke a do príchodu záchranárov poskytli zraneným prvú pomoc. Tretím policajtom, ktorý si z rúk primátora prevzal ocenenie je Peter Pavlík, ktorý zachránil život mladému cyklistovi, ktorý pri Čunove spadol z bicykla. 

Na zaistenie bezpečnosti a poriadku v meste je potrebné adekvátne technické vybavenie.

„V Bratislave tento rok evidujeme celkom 70 034 udalostí, pričom z uvedené počtu bolo 55 032 priestupkov. Najviac priestupkov bolo v mestskej časti Staré Mesto. Po dopravných porušeniach sa najčastejšie stretávame s priestupkami na úseku čistoty a poriadku. Vďaka týmto vozidlám budeme schopnejší operatívnejších zásahov a poskytovania služieb občanom, ktoré uľahčia prácu aj našim pracovníkom ,“ informoval náčelník mestskej polície, Ivan Lechner.

Mestská polícia v Bratislave v súčasnosti disponuje 41 vozidlami (vrátane 4 dnešných vozidiel), 7 motocyklami a 3 prívesnými vozíkmi.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: Mesto Bratislava