Električky budú po Špitálskej ulici premávať pravdepodobne už pred Vianocami


Foto: Električky budú po Špitálskej ulici premávať pravdepodobne už pred Vianocami
Galéria: 7 fotiek
Foto: facebook.com/bratislavskykraj.sk

Bratislavský samosprávny kraj informuje, že sa dnes na električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave uskutočnilo ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním, ktoré je súčasťou kolaudačného konania.

„Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, stavebníka Dopravného podniku Bratislava, a.s. a dotknutých orgánov si prechádzali stavbu krok za krokom a zisťovali, či bola realizovaná podľa projektovej dokumentácie, či neohrozuje bezpečnosť premávky a cestujúcich, a či boli odovzdané všetky doklady potrebné ku kolaudácii,“ uvádza BSK.

Tohto ústneho pojednávania, ktoré sa týkalo predovšetkým obhliadky miesta rekonštrukcie sa zúčastnili aj zástupcovia okresného úradu a Hasičského a záchranného útvaru hl. mesta SR Bratislavy, ktorí úsek ohodnotili ako vyhovujúci kritériám bezpečnosti. 

„Po získaní potrebných dokladov vydá Bratislavský samosprávny kraj ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy kolaudačné rozhodnutie na trvalú prevádzku. Podmienkou je však správoplatnenie stavebného povolenia. V prípade, že sa voči nemu do piatku nikto neodvolá, nadobudne právoplatnosť v utorok 19. decembra 2017,“ informoval kraj. 

Električky tak možno budú po Špitálskej ulici premávať už pred Vianocami, od stredy 20. decembra.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: BSk