Hlavné mesto v tomto roku podporilo viacero projektov, grantový balíček na budúci rok preto navýšili


Foto: Hlavné mesto v tomto roku podporilo viacero projektov, grantový balíček na budúci rok preto navýšili Foto: ilustračná

„Hlavné mesto pokračuje v podpore projektov v rámci svojich grantových programov zameraných na kultúru, voľný čas, šport či sociálne aktivity. Vo štvrtom, poslednom kole tohto roka, hlavné mesto prerozdelilo medzi jednotlivé projekty takmer 54 tis. eur a celkovo podporilo 75 projektov,“ informuje mesto Bratislava. 

Komisia grantového programu pre voľný čas, šport a sociálne aktivity na svojom poslednom zasadnutí tohto roka posúdila 78 projektov. Komisia vybrala 46 projektov, ktoré podporili celkovou sumou 34 285 eur.

Z celkového počtu schválených projektov bolo 25 v oblasti podpory voľného času v sume 19 311 eur, v oblasti športu získalo 10 projektov financie vo výške 8 364 eur a 11 projektov v oblasti sociálnych aktivít podporila suma 6 610 eur. Celkovo hlavné mesto v roku 2017 prerozdelilo 180 tis. eur v prospech realizácie 264 projektov zameraných na podporu voľnočasových aktivít detí a mládeže nášho mesta. 

Komisia grantového programu na podporu kultúry ARS Bratislavensis vo štvrtom kole posudzovala 35 žiadostí. Napokon podporili 29 projektov sumou 18 914 eur. Suma v rozpočte mesta bola pre tieto účely napokon v novembri navýšená o 15 tis. eur. 


Hlavné mesto SR Bratislava v tomto roku podporilo kultúru a mimoškolské aktivity detí a mládeže prostredníctvom grantovej podpory celkom 379 projektov vo výške 295 tisíc eur.

„Tento rok sme rozpočet opätovne navýšili, aby sme prispeli k rozvoju Bratislavy v rámci kultúry, voľného času, športu či sociálnych aktivít. Každý rok dostávame skutočne kvalitné a zaujímavé projekty a som rád, že aj takýmto spôsobom ich môžeme podporiť,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. V minulom roku bola grantová podpora v celkovej hodnote 270-tisíc eur, pričom v roku 2015 bola hodnota podporených projektov vo výške 225 000 EUR. 

Bližšie informácie pre záujemcov o grantoch a výberových konaniach projektov nájdete na stránke mesta Bratislava


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: bratislava.sk