Bratislavskí policajti vyšetrujú smrť 35-ročného muža, ktorý sa pravdepodobne otrávil


Foto: Bratislavskí policajti vyšetrujú smrť 35-ročného muža, ktorý sa pravdepodobne otrávil Foto: ilustračná

Včera večer, 11. marca okolo 21:00, dorazila policajná hliadka do oblasti Vápenka k prípadu agresívneho správania voči pracovníkom rýchlej zdravotnej pomoci. Tí sa snažili pomôcť 35-ročnému mužovi, ktorý ich sám privolal. Hliadka a zdravotníci mali podozrenie, že muž koná pod vplyvom omamných a psychotropných látok. 

Po príchode polície bol už muž v sanitke, kde mu poskytli základné ošetrenie. Následne ho previezli do jednej z Bratislavských nemocníc, kde dnes ráno krátko po 1:30 zomrel.

V rámci vyšetrovania polícia zatiaľ zistila, že muž požil ihličie a plody rastliny Tis obyčajný.


„Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. V tejto súvislosti upozorňujeme širokú verejnosť, že v našom okolí sa nachádzajú  voľne prístupné látky či už chemického alebo rastlinného pôvodu, ktoré môžu mať tlmivý, stimulačný alebo halucinogénny účinok. Ich konzumácia a akékoľvek užívanie môže vážne ohroziť život alebo zdravie,“ informuje a upozorňuje Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave. 

K podobnému prípadu došlo aj v minulom týždni. 5. marca okolo 23:15 prijala polícia oznámenie o skupine mladistvých na Holubyho ulici v Pezinku, ktorí mali by pod vplyvom omamných alebo psychotropných látok.

Polícia oznámenie preverila a potvrdila. 5 osôb musela Rýchla zdravotná pomoc previezť do jednej z bratislavských nemocníc. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava