Prepadol dôchodkyňu, zhodil ju na zem a ukradol jej kabelku, v ktorej mala doklady a hotovosť 2 eurá


Foto: Prepadol dôchodkyňu, zhodil ju na zem a ukradol jej kabelku, v ktorej mala doklady a hotovosť 2 eurá Foto: ilustračná - pixabay.com

Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie dôchodkyne, ku ktorému došlo v nedeľu, 11. februára, dopoludnia v podchode na Hodžovom námestí v Bratislave.

V čase okolo 9:30 doposiaľ neznámi páchateľ sotil do poškodenej 79-ročnej dôchodkyne, ktorá spadla na zem. Z ruky jej následne vytrhol kabelku, ktorú dôchodkyňa držala a z miesta ušiel.

V kabelke, ktorú zlodej ukradol mala dôchodkyňa všetky doklady a finančnú hotovosť vo výške 2 eurá. Pri páde na zem utrpela dôchodkyňa ľahké poranenia.

„Nakoľko v tomto prípade páchateľ použil násilie v úmysle zmocniť sa cudzej veci na chránenej osobe, v prípade preukázania viny je možné uložiť v súlade so zákonom trest odňatia slobody na sedem rokov až dvanásť rokov,“ informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

Polícia zároveň vyzýva občanov, ktorí majú akékoľvek informácie k tomu prípadu, aby ich oznámili polícii osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, alebo telefonicky na linke 158. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava