Cudzinecká polícia odhalila ďalších 12 Ukrajincov, ktorí v Bratislave pracovali bez povolenia


Foto: Cudzinecká polícia odhalila ďalších 12 Ukrajincov, ktorí v Bratislave pracovali bez povolenia Foto: facebook.com/policiaslovakia

Cudzinecká polícia včera, 22. januára, informovala o zásahu v jednom z bratislavských podnikov. Informáciu o práci cudzincov bez pracovného povolenia v skladoch na Starej Vajnorskej v Bratislave sa rozhodli preveriť. Po kontrole v prevádzkovej hale sa podozrenia potvrdili. 

„Napriek neustálemu zverejňovaniu informácií o policajných kontrolách a odhalených prípadoch nelegálnej práce cudzincov bez povolenia tu baliace práce vykonávalo 12 Ukrajincov, síce s poľskými vízami, no opäť bez povolenia pracovať na území Slovenska,“ informovala Polícia SR na svojej facebookovej stránke. 

Všetci zadržaní nelegálni zamestnanci boli po predvedení na oddelenie cudzineckej polície vyhostení. Na opustenie krajiny dostali lehotu 7 dní a počas najbližšieho roka majú zakázaný vstup na celé územie Slovenska a Schengenského priestoru. 

Cudzinecká polícia informuje, že v plnení svojich povinností bude pokračovať a každú informáciu o nelegálnej práci cudzincov na území Slovenska preverí.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Polícia Slovenskej republiky