21-ročný muž sa vlámal do skladu a chcel ukradnúť zásielky, 2-krát sa vlámal aj do budovy Pošty


Foto: 21-ročný muž sa vlámal do skladu a chcel ukradnúť zásielky, 2-krát sa vlámal aj do budovy Pošty
Galéria: 3 fotky
Foto: KR PZ Bratislava

Prípady krádeží zásielok zo skladu a pošty v Seneckom okrese sa policajtom podarilo objasniť. Obvineniu čelí 21-ročný Jakub a 19-ročný Samuel. Vyšetrovateľ spracoval návrh na ich väzobné stíhanie.

Pri zadržiavaní obvineného museli použiť služobnú zbraň

Obvinení mali ukradnúť viacero zásielok z priestorov skladu prepravnej spoločnosti v Ivanke pri Dunaji a pošty v Tomášove. Podozrivých polícia vypátrala na základe súhlasu prokurátora v piatok, 8. júna popoludní. Pri zadržiavaní musel policajt použiť služobnú zbraň, pričom 3-krát varovne vystrelil do vzduchu. Podozrivý Jakub totiž odmietal vystúpiť z auta, zaradil rýchlosť a snažil sa utiecť.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a vykonaných procesných úkonov vzniesol obvinenie zo zločinu krádeže 21-ročnému Jakubovi z okresu Senec a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval pre prokurátora podnet k návrhu na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby,“ informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ Bratislava.

V prípade preukázania viny mu hrozí väzenie na 3 až 10 rokov.


V januári sa obvinený Jakub vlámal do skladu prepravcu

Podľa doterajšieho vyšetrovania si mal obvinený Jakub v čase od konca novembra 2017 objednať tovar, ktorý si nechal doručiť na osobný odber do Ivanky pri Dunaji. V januári 2018 sa vlámal do priestorov skladu spoločnosti a pokúsil sa zásielky odcudziť. Vyrušil ho však skladník. Odhadovaná škoda, ktorú by mohol krádežou spôsobiť je v hodnote cca 119 130 eur.

Jakub čelí obvineniu zo spolupáchateľstva pri ďalších 2 krádežiach, tentokrát na pošte v Tomášove

31. mája 2018 sa mal spolu s obvineným Samuelom z okr. Senec vlámať do budovy Slovenskej pošty na Hlavnej ulici v obci Tomášov. Odtiaľ mali odcudziť 14 zásielok, čím spoločnosti spôsobili škodu viac ako 16 500 eur. Aj v prípade obvineného Samuela spracoval vyšetrovateľ podnet na vzatie obvineného do väzby.

3. júna sa mal Jakub opäť vlámať do budovy Slovenskej pošty v Tomášove. Tentokrát mal s obvineným 37-ročným Marekom z Partizánskeho odcudziť zásielku v hodnote 852 eur.

Prípadom sa naďalej zaoberá odbor kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Senci.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava