Rekonštrukčné práce podchodu na Trnavskom mýte prechádzajú do poslednej fázy


Foto: Rekonštrukčné práce podchodu na Trnavskom mýte prechádzajú do poslednej fázy Foto: Marek Velček, Magistrát hlavného mesta SR Bratislavz

Od začiatku týždňa prebieha posledná fáza rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte. V podchode sú už zrekonštruované 2 nástupištia, sú v nich osadené nové eskalátory a výťahy, doplnené sú kompletne zrenovovanými schodiskami a stenami.

Pri vstupe Nová tržnica je okrem nového výťahu aj prísrešok pri električkových nástupištiach.

„Zároveň boli vymenené zberné žľaby a vymenená kanalizácia na odčerpávanie havarijných šácht v podchode. Na povrchu bol vybudovaný kompletne nový prístrešok, ktorý sa ešte doplňuje o vzduchotechnické zariadenia pre potreby obchodných prevádzok v podchode. Prístrešok bol navrhnutý arch. Ivanom Kubíkom, ktorý zohľadnil nové trendy v urbanizme pre verejné priestory,“ doplnila informácie Zuzana Onufer, hovorkyňa mesta Bratislava.


Súčasne s rekonštrukciou podchodu prebiehajú aj práce na povrchu. Na mieste už vybudovali bezbariérový prístup k električkovým nástupištiam od zastávky MHD Krížna - Levická. Celý priestor má nové asfaltové plochy povrchov chodníkov.  


V nasledujúcom období sa bude pracovať na vstupoch č. 2. Istropolis, vstup č. 3 Vajnorská, vstup č. 4 CENTRAL a nástupište č. 3, kde sa budú demolovať existujúce prístrešky a osádzať nové. AJ v tejto časti je potrebné osadiť nové eskalátory, výťahy, zrenovovať schodištia a podobne. V interiéri podchodu sa bude ešte celoplošne opravovať dlažba a stropy. Okrem toho pribudnú nové svietidla.

Dokončia sa ja práce na kanalizácii, vzduchotechnike, chladení a tiež obchodných priestorov. Na povrchu sa opravia chodníky od nemocnice ŽSR až po vstup do Tržnice a tiež od Kukučínovej po vstup do Istropolisu.

„Naším prvoradým cieľom je, aby rekonštrukcia podchodu a s ním spojené obmedzenia pre návštevníkov Trnavského mýta, boli čím skôr úspešne za nami. Aj preto som po ukončení prvej fázy podpísal predčasné využívanie zrekonštruovanej časti podchodu, aby mohla slúžiť ľuďom,“ povedal starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolf Kusý.

Práce na rekonštrukcii sú spojené s čiastočnými obmedzeniami, ktoré sú nutné z hľadiska bezpečnosti užívateľov podchodu. Bližšie informácie a tiež alternatívne trasy nájdete na stránke www.trnavskemyto.sk .


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavz