Mobilné kancelárie na podanie daňového priznania sú k dispozícii aj pri Daňovom úrade v Petržalke


Foto: Mobilné kancelárie na podanie daňového priznania sú k dispozícii aj pri Daňovom úrade v Petržalke Foto: facebook.com/FinancnaSprava

Daňoví poplatníci majú posledné dni na odovzdanie daňových priznaní za rok 2017 a na zaplatenie dane.  Urobiť tak môžete do 3. apríla. Finančná správa aj tento rok ponúka daňovníkom možnosť využiť mobilné kancelárie..

Mobilné kancelárie umožňujú podať daňové priznanie priamo z auta bez toho, aby ste z neho museli vystúpiť. Aj takto chce Finančná správa urýchliť proces, keďže k 27. marcu podalo daňové priznanie len 60% očakávaných FO (typ A), 53% FO (typ B) a len 50% očakávaných PO.

Pri najväčšom Daňovom úrade na Slovensku - v bratislavskej Petržalke - sú k dispozícii aj mobilné kancelárie, kde môžete bez vystúpenia z auta a predovšetkým rýchlejšie podať daňové priznanie.

„Finančná správa na projekte mobilných kancelárií spolupracuje aj s Krajským dopravným inšpektorátom, ktorého príslušníci budú riadiť dopravu v okolí daňového úradu. Parkoviská dali finančnej správe k dispozícii majitelia spoločnosti Real Prim, s.r.o.,“ informovala Ivana Skokanová, hovorkyňa Finančnej správy SR.


Dopravu budú okrem policajtov usmerňovať aj mobilné dopravné značky Národnej diaľničnej spoločnosti, ktoré budú záujemcov o službu navigovať.

29. marca a 3. apríla budú Daňové úrady k dispozícii dlhšie.  

Vo štvrtok 29. marca, teda dnes, môžete daňové úrady navštíviť až do 18:00. Hneď po sviatkoch, v utorok 3. apríla budú otváracie hodiny od 8:00 do 19:00. K dispozícii pre daňovníkov aj Call centrum finančnej správy. Dnes môžete na infolinku volať do 19:00 a v utorok až do 24:00.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Finančná správa SR