ŽSR posilnila spoje pred Veľkonočnými sviatkami, ich obsadenosť už aj napriek posile prekročila 50%


Foto: ŽSR posilnila spoje pred Veľkonočnými sviatkami, ich obsadenosť už aj napriek posile prekročila 50% Foto: ilustračná

Hoci Železničná spoločnosť vypraví počas veľkonočného obdobia 2 mimoriadne vlaky, ktorým plánujú posilniť dopravu. Aj kapacity mimoriadnych vlakov sa rýchlo napĺňajú.

„Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z dôvodu očakávaného zvýšeného záujmu cestujúcich posilní dopravu počas veľkonočného obdobia celkovo o 2 mimoriadne rýchliky a 17 posilových vlakov. Od stredy 28. marca do utorka 3. apríla 2018 vypraví ZSSK dohromady 2 vlaky EuroCity, 5 rýchlikov, 8 regionálnych rýchlikov a 2 regionálne expresy. Najviac vlakov pôjde v pondelok 2. apríla 2018, kedy ZSSK očakáva zo strany cestujúcich najväčší záujem o prepravu,“ informoval Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.

Rýchlik R 11609 vyrazí v stredu 28. marca zo stanice Bratislava hl. st. o 13:51 do Košíc, kde má prísť o 19:38. Druhý mimoriadny rýchlik R 11610 pôjde v utorok 3. apríla z Košíc o 14:16 a do stanice Bratislava hl. st. dorazí o 20:14. Na oba vlaky, ktoré aktuálne ponúkajú dostatok voľných miest, je možné zakúpiť si rezervácie miesta.

Už včera prekročila obsadenosť všetkých spojov z Bratislavy do Koších v dňoch 28. marca a 3. apríla 50-percentnú obsadenosť miest. Rovnako nad hranicou polovičnej obsadenosti sú aj rýchliky, ktoré budú premávať na tejto trati počas sviatkov.  Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Železnice Slovenskej republiky