Finančná správa zaistila viacero firiem na Slovensku, podvodmi na DPH vznikla škoda cez 4 milióny


Foto: Finančná správa zaistila viacero firiem na Slovensku, podvodmi na DPH vznikla škoda cez 4 milióny Foto: ilustračná - pixabay.com

Finančná správa realizovala v uplynulých dňoch celoslovenskú akciu zameranú na porušovanie daňových predpisov. V rámci akcie s názvom Zámok zaistili účtovníctvo firiem z Popradu, Košíc, Michaloviec, Žiliny, Nových Zámkov aj z Bratislavy, ktoré sa venovali poskytovaniu a sprostredkovaniu reklamných služieb. Predbežnú škodu na DPH zatiaľ vyčíslili na viac ako 4 milióny eur.   

„Zaisťovacie úkony sa realizovali v sídlach podozrivých firiem, aj v obchodných a administratívnych priestoroch spoločností, ktoré daným subjektom poskytovali účtovnícke služby,“ inforovala Ivana Skokanová, ovorkyňa Finančnej správy.

Podozrivé spoločnosti vykazovali v obchodnom reťazci fakturácie v oblasti poskytovania a sprostredkovania reklamných služieb v rokoch 2016 a 2017. Kriminálny úrad Finančnej správy zdokumentovali škodu na DPH v predbežnej výške viac ako 4 milióny eur. Kriminalisti Finančnej správy sa domnievajú, že v budúcnosti by daň nemusela byť od spoločností vymožiteľná. Predbežne zakázali nakladanie s nehnuteľnosťami, ktoré sú majetkom podozrivých spoločností. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Finančná správa