Na stretnutí predstaviteľov magistrátu Viedne a Bratislavy dominovala téma predsedníctva v Rade EÚ


Foto: Na stretnutí predstaviteľov magistrátu Viedne a Bratislavy dominovala téma predsedníctva v Rade EÚ Foto: Marek Velček, Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Na rokovaní riaditeľa viedenského magistrátu Ericha Hechtnera a riaditeľa bratislavského magistrátu Martina Marušku dominovala téma predsedníctva v Rade Európskej únie. Rakúsko bude totiž predsedať Rade už v druhej polovici roku 2018 a Bratislava má s predsedníctvom skúsenosti z roku 2016.

Riaditeľa viedenského magistrátu zaujímali výsledky a skúsenosti Bratislavy. Konkrétne v čom sa podarilo počas predsedníctva uspieť, v čom nie a aké odporúčania by Bratislava mohla dať Viedni. 

Na rokovaní riaditeľov sa zúčastnil aj slovenský veľvyslanec v Rakúsku Peter Mišík a to z dôvodu, že sa podieľal na prípravách slovenského predsedníctva v Rade EÚ.


„Bratislava bola počas slovenského predsedníctva aktívna a iniciatívna. Mesto a národný koordinátor fungovali samostatne, avšak podiel mesta bol výsledkom jeho vlastnej iniciatívy, či už z hľadiska finančnej požiadavky a jej využitia alebo aktívnou spoluprácou formou zastúpenia v pracovných skupinách organizovaných ministerstvom. Zámerom mesta bolo nasmerovať vládne dotácie tak, aby mali pre mesto dlhodobý prínos,“ informoval na stretnutí riaditeľ bratislavského magistrátu Martin Maruška. 

Možnosť medzinárodnej výmeny informácií, ku ktorej došlo na stretnutí ocenil šéf viedenského magistrátu. Hoci bude Rakúsko Rade EÚ predsedať už po tretíkrát, vzhľadom na dlhší časový odstup vníma Viedeň tohtoročné predsedníctvo ako výzvu. 

Téma rakúskeho predsedníctva v Rade EÚ zarezonuje aj v dňoch 18. až 19. júna 2018 vo Viedni na pripravovanom stretnutí riaditeľov magistrátov Bratislavy, Budapešti, Ľubľany, Prahy a Viedne. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy