Nájdite stratené knihy a získajte odmenu, indície nájdete aj v knižniciach bratislavského kraja


Foto: Nájdite stratené knihy a získajte odmenu, indície nájdete aj v knižniciach bratislavského kraja Foto: ilustračná - pixabay.com

Od 5. do 11. marca 2018 prebieha nový projekt s názvom Stratené knihy. Odštartoval v 11 verejných knižniciach Bratislavského samosprávneho kraja. Obyvatelia miest a bratislavských mestských častí tak budú pátrať po knihách označených špeciálnou nálepkou “SOS! Stratila som sa!” v rôznych zákutiach mesta.

Podujatie vyhlásili verejné knižnice BSK v rámci Týždňa slovenských knižníc. Ak nájdete v meste knihu označenú touto špeciálnou nálepkou, vráťe ju do príslušnej knižnice a odmena bude vaša.

„Ide o zaujímavý projekt, ktorý má zábavnou formou propagovať literatúru ako aj knižnice a upriamiť pozornosť na to, že kniha je veľmi dobrým spoločníkom pre všetky generácie,“ povedal k projektu bratislavský župan Juraj Droba.

Tento rok sa do projektu zapojili Mestská knižnica Senec, ďalej sa projektu zúčastnia Malokarpatská knižnica v Pezinku, Mestská knižnica Bratislava, Staromestská knižnica, Knižnica Bratislava Nové Mesto, Knižnica Ružinov, Miestna Knižnica Petržalka, Mestská knižnica R. Morica Stupava, Mestská knižnica Modra, MCK – Knižnica Malacky a Miestna Knižnica Rača.

Pracovníci knižníc poschovávali na rôznych miestach od 30 do 100 kusov kníh. Indície k ich nájdeniu nájdete zverejnené v knižniciach, na ich internetových stránkach a tiež na facebookovej stránke udalosti.

Vo vnútri každej označenej stratenej knihy sú inštrukcie, čo s knihou urobiť, kam ju vrátiť. Za odmenu čaká nálezcu v danej knižnici odmena a výhody spojené s registráciou čitateľa.


Projekt Stratené knihy má ambíciu spojiť v budúcnosti čo najviac verejných knižníc bratislavského regiónu. Podujatie finančne podporila Slovenská asociácia knižníc.

Miesto: Bratislavský samosprávny kraj
Dátum: 05.03.2018 - 16:00    11.03.2018 - 18:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj, Mestská knižnica