Jazdiť pod vplyvom alkoholu sa nevypláca, policajné kontroly dnes nie sú raritou a hrozí vám trest


Foto: Jazdiť pod vplyvom alkoholu sa nevypláca, policajné kontroly dnes nie sú raritou a hrozí vám trest Foto: Ilustračná

Bratislavskí policajti upozorňujú vodičov, že sadať si za volant po požití alkoholu sa nevypláca. V uplynulých dňoch tak zadržali viacerých vodičov. 

V jeden z predchádzajúcich dní ráno kolo 8:00 si hliadka policajného zboru na Karloveskej ulici v Bratislave všimla Volkswagen Passat, ktorého vodička telefonovala počas jazdy. Keďže tým porušila zákony o cestnej premávke, policajti ju zastavili a podrobili dychovej skúške. 44-ročná vodička napokon nafúkala 2,1 promile alkoholu. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila. Vodičku polícia zaistila a umiestnila do cely predbežného zaistenia. 

Druhý prípad nezodpovedného vodiča zaznamenali policajti v Seneckom okrese, pri obci Hrubý Šúr. Krátko po 15:15 viedol 42-ročný muž vozidlo Rover 75 v smere na Zlaté Klasy. Hliadka vodiča zastavila v rámci rutinnej kontroly a pri dychovej skúške mu namerali 1,23 promile. Vodič bol rovnako umiestnený v cele predbežného zaistenia.

Obaja vodiči sú obvinení z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden rok. 

„V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Na Slovensku platí tzv. „ nulová tolerancia“ výšky hladiny alkoholu v dychu, respektíve v krvi u vodičov. Preto opäť apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili,“ uvádza Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava