Bratislavská župa znížila počet áut vo svojom vozovom parku, 8 z nich putovalo do župných zariadení


Foto: Bratislavská župa znížila počet áut vo svojom vozovom parku, 8 z nich putovalo do župných zariadení Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Dnes, 15. marca, dostalo 7 Domovov sociálnych služieb a jedna Stredná odborná škola v Bratislavskom kraji do užívania 8 služobných vozidiel. Bratislavský samosprávny kraj totiž vrámci šetrenia a zefektívňovania využívania zdrojov znižuje počet vozidiel vo svojom vozovom parku.

Dva Volkswagen Passaty budú užívať DSS Rača a SOŠ obchodu a služieb Samuela Jurkoviča, tri Škoda Fabie boli pridelené DSS Kaštiel Stupava, GAUDEAMUS a Merema. Tri Škoda Octavie budú slúžiť v DSS ROSA, Javorinská a ŠI Trnavská. 8 áut tak zo župného vozového parku putuje v rámci znižovania počtu vozidiel a ich efektívneho využívania krajským zariadeniam. 

Župa mala vo vozovom parku 50 vozidiel. Tento počet však nové vedenie zredukovalo na 40. Cieľom tohto kroku je rozumné a efektívne využívanie župných áut. 

„Pokračujeme v úsporných opatreniach. Zredukovali sme počet služobných vozidiel o 20 percent. Žiadne nové zakúpiť neplánujeme, možno využijeme leasing alebo za iných podmienok obstaráme jedno alebo dve environmentálne vozidlá na elektrický pohon. Odovzdávame konkrétne dva Volkswageny Passat, tri vozidlá Škoda Fabia a tri vozidlá Škoda Octavia ,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Autá vo veku 11 rokov boli pridelené konkrétnym organizáciám na základe zmapovanie potrieb jednotlivých organizácií, spadajúcich pod správu Bratislavského samosprávneho kraja. Práve tieto boli vyhodnotené ako tie, ktorým sa vozidlá zídu najviac a budú slúžiť tam, kde je to potrebné.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj