Mestá Senec a Štúrovo uspeli vo svojich kategóriách v súťaži Žihadielko, získali nové detské ihriská


Foto: Mestá Senec a Štúrovo uspeli vo svojich kategóriách v súťaži Žihadielko, získali nové detské ihriská Foto: Spoločosť Lidl

Aj mestá z Bratislavského kraja zabojovali v súťaži Žihadielko. Dve z nich, Bernolákovo a Senec, v súťaži dokonca uspeli.

O možnosť získať Žihadielka sa v období od 15. januára do 28. februára uchádzalo 74 miest. V prípade Bratislavy a Košíc sa zapojili aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl.

V kategórii miest s počtom obyvateľom 12 000 - 19 999 získalo mesto Senec 1. miesto so 138 113 hlasmi.

V kategórií miest s počtom obyvateľov do 19 999 uspelo Štúrovo, ktoré obsadilo 2. miesto s počtom hlasom 214 934.


„Projekt Žihadielko už po tretíkrát dokázal, že ľudia sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Oproti minulému ročníku sme za rovnaké obdobie zaznamenali o takmer pol milióna hlasov viac, a to bez čo i len jediného porušenia pravidiel. Prvé ihrisko chceme odovzdať na Medzinárodný deň detí a pokračovať budeme v ďalších týždňoch tak, aby si ich deti mohli naplno užívať počas letných mesiacov,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách.

Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Spoločosť Lidl