VIDEO: Policajná razia u Vadalovcov na východe, zadržali 7 osôb v súvislosti s dvojnásobnou vraždou


Foto: VIDEO: Policajná razia u Vadalovcov na východe, zadržali 7 osôb v súvislosti s dvojnásobnou vraždou Foto: Polícia SR

Po udalostiach posledných dní zverejnila Polícia SR na svojom facebookovom profile video zo včerajšej razie v rodinnom dome, v ktorom sa mal nachádzať podnikateľ Antonino Vadala. Policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej zadržala polícia 7 osôb.

So súhlasom prokurátora zadržali a vyšetrovali Antonina Vadalu (42), Sebastiana Vadalu (45), Bruna Vadalu (40), Diega Rodu (62), Antonia Rodu (58,) Pietra C. (26) a ďalšieho Pietra C. (54). Spolu s osobami zadržali policajti dve krátke guľové strelné zbrane v legálnej držbe a tiež telefóny, počítače a dokumenty. Zadržané predmety boli odoslané na expertízu.

Ďalšie informácie aj o spolupráci so zahraničnými vyšetrovateľmi a odborníkmi poskytol Tibor Gašpar na tlačovej konferencii.

Polícia j v kontakte s talianskymi policajnými agentúrami, v prípade pomáhajú aj 4 forenzný experti z Haagu. Pomoc pri vyšetrovaní ponúka aj Scotland Yard z Veľkej Británie a FBI z USA.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Polícia SR