POZOR: SHMÚ varuje pred zvýšeným rizikom výskytu hmly, bezpečnosť na cestách netreba podceňovať


Foto: POZOR: SHMÚ varuje pred zvýšeným rizikom výskytu hmly, bezpečnosť na cestách netreba podceňovať Foto: ilustračná - pixabay.com

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na najbližšie dni - 10. až 11. januára 2018 - výstrahu 1. stupňa pred hmlou. V Celom Bratislavskom kraji môže hmla spôsobiť zníženú viditeľnosť. 

Výstraha platí pre oblasť celého kraja, teda pre okresy Bratislava, Malacky, Senec, Pezinok. Očakáva sa ojedinelý výskyt hmly s dohľadnosťou na 50 až 200 metrov. 

„Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ.

Predovšetkým vodiči by mali prispôsobiť svoju jazdu poveternostným podmienkam a dávať väčší pozor na cestách. V tomto období je na určitých miestach zvýšené riziko výskytu zveri na cestách. Hmla v takýchto oblastiach predstavuje o to väčšie riziko. 

Ani chodci by nemali túto výstrahu zanedbať. Pri zníženej viditeľnosti by mali predovšetkým používať reflexné prvky a pri prechode cez cestu dbať na svoju bezpečnosť. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: SHMÚ