Opitá vodička Alfa Romeo nabúrala na parkovisku, spôsobila škodu na 4 autách vo výške 4 500 eur


Foto: Opitá vodička Alfa Romeo nabúrala na parkovisku, spôsobila škodu na 4 autách vo výške 4 500 eur Foto: ilustračná

Večer okolo 21:15 narazila 26-ročná vodička auta zn Alfa Romeo na parkovisku na Švabinskej ulici do druhého zaparkovaného auta Škoda Octavia, ktoré bolo nárazom odhodené do ďalšieho auta. Vodička nezastavila a v jazde po parkovisku pokračovala. 

Následne narazila do ďalšieho auta, tentokrát zn. Volkswagen Passat, ktoré vplyvom nárazu vrazilo do vedľajšieho auta, tiež Škoda Octavia. Po tomto náraze už ostala stáť. Po príchode hliadky bola vodička podrobená dychovej skúške s výsledkom 1,79 promile. Celková škoda spôsobená na vozidlách bola odhadnutá na 4 500 eur. Vodička bola na mieste zaistená. 

Ďalší prípad vedenia vozidla pod vplyvom alkoholu zaznamenala hliadka aj včera ráno pred 11:30. Policajti zastavili 37-ročného vodiča auta zn. Opel Combo, ktorý šiel po Bajkalskej ulici na Mlynské nivy. Pri následnej kontrole nafúkal až 2,54 promile. Opakovaná skúška alkoholu v dychu výsledok potvrdila. Vodič bol umiestnený v cele predbežného zaistenia.

„Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave opätovne apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili!“ uvádza hovorca KR PZ v Bratislave, Michal Szeiff. 

Voči obom vodičom bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a hrozí im väzenie až na jeden rok. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava