Tragická nehoda na železničnom priecestí v Novom Svete, zrážku s nákladným autom rušňovodič neprežil


Foto: Tragická nehoda na železničnom priecestí v Novom Svete, zrážku s nákladným autom rušňovodič neprežil
Galéria: 5 fotiek
Foto: facebook.com/policiaslovakia

Polícia SR aktuálne informovala prostredníctvom facebooku o závažnej dopravnej nehode na železničnom priecestí. 

V obci Nový Svet, okres Senec, sa zrazil vlak s nákladným autom. Rušňovodič zraneniam podľahol. 

Hasiči vyslobodili z vlaku rušňovodiča, ktorý na mieste svojim zraneniam podľahol. V opatere RZP je vodič nákladného vozidla. Cestujúci vo vlaku neutrpeli žiadne zranenia,“ uvádza Prezídium hasičského a záchranného zboru.

Na mieste zasahoval aj letecká záchranná služba. Napriek rýchlemu zásahu a snahe záchranárov sa, bohužiaľ, nepodarilo rušňovodiča udržať pri živote. 

„Rušňovodič utrpel rozsiahle poranenia, najmä hlavy, a aj napriek veľkej snahe záchranárov, sa mužovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a lekárka musela, žiaľ, skonštatovať úmrtie,“ uvádza letecká záchranná služba.


Hasiči pomáhali z vlaku vynášať niekoľko imobilných cestujúcich, ktorí sa v ňom viezli. Na miesto nehody bol privolaný aj evakuačný autobus HaZZ.

Vodič kamióna bol bez známok vonkajších poranení, vzhľadom na silný náraz a šok ostal ponechaný v starostlivosti pozemných záchranárov,“ dodáva letecká záchranná služba.

Prejazd priecestím v súčasnosti nie je možný. Premávka je usmerňovaná príslušníkmi Policajného zboru a odklon dopravy je vedený cez priľahlé obce. Polícia vyzýva vodičov, aby pri jazde v tomto úseku zvýšili pozornosť a  riadili sa pokynmi hliadok. Ak máte možnosť, využite inú trasu. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: facebook.com/policiaslovakia