V Bratislavskom kraji to ožilo tradíciami. Obyvatelia miest a obcí rôznych vekových kategórií sa spojili, aby spoločne oslávili 1. máj. Ako každoročne postavili vysoké, farebné máje, ktoré sú v našich končinách známe ako vysoký smrek alebo brezový strom, ktorý je ozdobený farebnými stuhami.
Táto milá tradícia má za sebou bohatú históriu, pričom v minulosti predstavovala symbol náklonnosti. Mládenci zvykli máje stavať dievčinám pred domami, aby im prejavili svoju oddanú lásku. Síce ich môžeme vidieť najmä na námestiach aj dnes, v súčasnosti odkazujú skôr na oslavu príchodu jari, mladosti a úrody. Lásku však nadobro neobišli, naďalej symbolizujú dobré medziľudské vzťahy.
A ako vyzeralo stavanie májov v Bratislavskom kraji? Miestni sa okrem farebných stúh, ktoré skrášlili máje, mohli tešiť aj z bohatého kultúrneho programu, ktorý si pre nich pripravili tí najmenší. Môžeme tak vidieť, že z daných osláv sa tešia nielen staršie, ale aj mladšie generácie. Ide tak o skvelú príležitosť o vytvorenie ich pozitívnemu vzťahu k zvykom našich predkov, aby sa mohli uchovať pre ďalšie pokolenia.