Primátor Bratislavy už oficiálne informoval Úrad pre verejné obstarávanie o zrušení tendra


Foto: Primátor Bratislavy už oficiálne informoval Úrad pre verejné obstarávanie o zrušení tendra Foto: ilustračná - Magistrát hlavného mesta

Počas tohto týždňa sa uskutočnilo v poradí 2. stretnutie primátora Bratislavy Iva Nesrovnala s predsedom Úradu pre verejné obstarávanie Miroslavom Hlivákom. Stretnutie sa konalo v Primaciálnom paláci a vrámci rozhovoru sa zúčastnené strany dotkli aj k zrušeniu tendra na verejné osvetlenie v Bratislave.

„Vítam aktivity predsedu Úradu pre verejné obstarávanie v oblasti možných zmien zákona o verejnom obstarávaní, ktoré by zjednodušili procesy, s ktorými sa ako mesto stretávame. Osobne som veľmi rád za prísľub, že ÚVO bude vo veciach procesných a metodologických nápomocný bratislavskému magistrátu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.   

Primátor Bratislavy osobne informoval predsedu ÚVO o situácii, ktorá vznikla v procese prebiehajúceho tendra na verejné osvetlenie. Hlavné mesto bolo totiž konfrontované s tým, že došlo ku zverejneniu mien záujemcov o prevádzkovateľa verejného osvetlenia zo strany ÚVO.

Na základe analýz magistrátu došlo k závažnému porušeniu princípov verejného obstarávania, čím sa spochybnila nestrannosť celej súťaže ako takej, v stredu 14. marca 2018 sme súťaž na verejné osvetlenie Bratislavy zrušili zaslaním oznámenia o zrušení do vestníka verejného obstarávania.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy