Hlavné mesto Bratislava upozorňuje na organizáciu pochodu v centre mesta a na odklon liniek MHD


Foto: Hlavné mesto Bratislava upozorňuje na organizáciu pochodu v centre mesta a na odklon liniek MHD Foto: facebook.com/events/170242843621286/

Hlavné mesto Slovenska v súvislosti s dnešným pochodom „Postavme sa za slušné Slovensko“ pripravilo viaceré opatrenia a aktivity s cieľom pomôcť organizátorom zabezpečiť pokojný a bezproblémový priebeh zhromaždenia.

 

Mestská polícia posilní počas pochodu výkon poriadkovej služby a bude spolupracovať s Policajným zborom SR v záujme bezpečnosti a verejného poriadku.

Hlavné mesto bude zároveň v priestoroch pred Starou tržnicou podávať pre účastníkov pochodu občerstvenie vo forme čaju.  

Medzi ďalšie prijaté opatrenia patrí rozmiestnenie mobilných toaliet na Námestí SNP, zabezpečenie mimoriadnej kapacity pracovníkov, ktorí budú upratovať námestie po skončení zhromaždenia.


Dopravný podnik Bratislava bude operatívne odkláňať premávku autobusov, trolejbusov a električiek z dotknutých úsekov a na určitých úsekoch zabezpečí náhradnú dopravu, ktorú budú môcť cestujúci využiť. Okrem toho posilní počas pochodu hliadky dispečingu, ktorý bude na vzniknutú dopravnú situáciu operatívne reagovať v spolupráci s políciou. Podrobnejšie informácie o premávke MHD nájdete aj na stránke podniku.

DPB bude realizovať odklon autobusových liniek takto:
- linky 31 a 39 budú odklonené: z Nábr. arm. gen. L. Svobodu cez Vajanského nábr., Karadžičovu, Legionársku, Šancovú, Trnavské mýto a späť na konečnú Cint. Slávičie údolie z Trnavského mýta cez Krížnu, Karadžičovu a ďalej po odkloňovanej trase.
- linky 80 a 94 budú odklonené z telesa Mosta SNP do obratiska Most SNP a späť na svoju trasu.
- linky 83, 93, 94, 184 budú obojsmerne odklonené: Pražská, Šancová, Legionárska, Karadžičova, Vajanského nábr., Most SNP.  

Odklon trolejbusových liniek: 
- linka 208 bude odklonená z Prievozskej cez Mlynské nivy na konečnú Nemocnica sv. Michala a späť na svoju trasu. 
- linka 207 bude odklonená obojsmerne cez ulice: Záhradnícka, Karadžičova, Legionárska, Šancová, Pražská, Hroboňova. 
- linka 212 bude premávať cez ulice: Pražská, Šancová, Legionárska, Karadžičova, Mlynské nivy - obojsmerne.

V úseku Koliba, Karpatská, Žilinská, Mýtna, Hodžovo nám. a späť bude zabezpečená náhradná doprava trolejbusmi s vybavením APU. 

Električkové linky 3, 4, 5, 7, 8 a 9 budú v centrálnej mestskej oblasti premávať po odklonových trasách. Dispečing DPB zabezpečí operatívne riadenie MHD.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Magistrát hlavného mesta, Dopravný podnik