Osobné auto v okrese Senec zišlo z cesty v zákrute, 66-ročný vodič nafúkal 1,35 promile alkoholu


Foto: Osobné auto v okrese Senec zišlo z cesty v zákrute, 66-ročný vodič nafúkal 1,35 promile alkoholu Foto: ilustračná

Včera večer, 30. januára, krátko pred 17:00 došlo k dopravnej nehode v okrese Senec. Na ceste z obce Réca v smere do Senca zišlo pri prejazde zákrutou z cesty osobné auto zn. Škoda Fabia, ktoré pravdepodobne dostalo na ceste šmyk. Mimo vozovky narazilo auto do trávnatého valu.

Následkom nehody utrpeli ľahké zranenia dve osoby, a to 49-ročný muž a 49-ročná žena. 64-ročná spolujazdkyňa utrpela závažnejšie poranenia. Vodič utrpel ľahšie zranenia. Všetkých členov posádky previezli do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

Vodičovi vozidla namerali v dychu 0,65 mg/l alkoholu, čo predstavuje 1,35 promile. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania, ktorým sa zaoberá príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci.

Celková škoda, ktorá pri nehode vznikla bola vyčíslená na 4 500 eur.

„V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Na Slovensku platí tzv. „ nulová tolerancia“ výšky hladiny alkoholu v dychu, respektíve v krvi u vodičov. Preto opäť apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili,“ informuje Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava