Neznámy muž so zbraňou prepadol stánok s občerstvením na Saratovskej ulici, polícia po ňom pátra


Foto: Neznámy muž so zbraňou prepadol stánok s občerstvením na Saratovskej ulici, polícia po ňom pátra Foto: ilustračná - pixabay

V sobotu, 23. júna, krátko po 22:00 prepadol neznámy muž stánok s občerstvením v Dúbravke, neďaleko zastávky MHD na Saratovskej ulici. Páchateľ bol ozbrojený krátkou guľovou zbraňou a od zamestnankyne, ktorá v tej chvíli zamykala stánok, požadoval finančnú hotovosť.

Žena však výzvu neposlúchla a začala kričať. Páchateľ ju sotil a utiekol. Pracovníčka v stánku sa našťastie nezranila. Vyšetrovateľ Policajného zboru už začal trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže.

Polícia pátra po neznámom mužovi, ktorý je vo veku zhruba 30 až 40 rokov. Vysoký je cca 170 cm, na tvári mal strnisko, na hlave čiapku šedej farby a oblečený mal šedý trojštvrťový kabát. Muž hovoril plynule po slovensky, bez prízvuku.


So žiadosťou o pomoc sa polícia obracia aj na verejnosť.

„V tejto súvislosti vyzývame občanov, ktorí by vedeli poskytnúť informácie k doposiaľ neznámemu páchateľovi, k jeho súčasnému pohybu či pobytu, aby kontaktovali políciu na bezplatnom čísle 158, prípadne tak urobili osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení,“ uviedla Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ Bratislava.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava