Na parkovisku pri benzínke ohrozovali muža nožom a obrali ho o vyše 200 eur, polícia ich zadržala


Foto: Na parkovisku pri benzínke ohrozovali muža nožom a obrali ho o vyše 200 eur, polícia ich zadržala Foto: ilustračná - pixabay.com

Bratislavskí policajti objasnili lúpež na parkovisku čerpacej stanice v mestskej časti Bratislava - Lamač. Do hodiny od oznámenia o udalosti vyhlásili generálnu výzvu prostredníctvom operačného strediska a následne spozorovala hliadka aj podozrivé auto.

Páchatelia mali po lúpeži unikať smerom von z mesta na aute zn. Škoda Rapid. Policajná jednotka ich spozorovala a na Karloveskej ulici sa im podarilo auto zastaviť.

„Vodiča ako aj jeho spolujazdca policajti obmedzili na osobnej slobode a eskortovali ich na príslušné policajné oddelenie k vykonaniu ďalších potrebných úkonov,“ informovala Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ Bratislava.

Policajti vzniesli obvinenie z trestného činu lúpeže a trestného činu vydierania voči 37-ročnému Petrovi L. a 36-ročnému Stanislavovi L. z Nitry.


Podľa doterajších informácií mali obvinení muži 4. júna, teda v pondelok, v čase okolo 10:30, na parkovisku čerpacej stanice pri diaľnici D2 požadovať finančnú hotovosť od poškodeného. Ten im zo strachu vydal 20 eur.

Následne sa mali obvinení mužovi vyhrážať s nožom, ktorý mal jeden z nich zastrčený za opaskom. Takto od muža vymámili ďalších 230 eur.

„Po vykonaní potrebných úkonov boli obvinení umiestnení v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní. V prípade preukázania viny hrozí obvineným za uvedené konanie v súlade s ustanoveniami trestného zákona trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov,“ doplnila hovorkyňa. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava