Andrej Kiska novú vládu podľa včerajšieho návrhu Petra Pelegriniho NEVYMENUJE


Foto: Andrej Kiska novú vládu podľa včerajšieho návrhu Petra Pelegriniho NEVYMENUJE Foto: ilustračná - facebook.com/AndrejKiska

Prezident Andrej Kiska informoval, že novú vládu Petra Pellegriniho nevymenuje. Na vypracovanie nového návrhu personálneho obsadenia kresiel ministrov mu dal čas do piatku.

Kiska sa napriek svojmu rozhodnutiu poďakoval Pelegrinimu za jeho vecný, korektný a konštruktívny prístup k úlohe pred ktorou stojí. Podľa neho je to vítaná zmena. Zároveň zdôraznil dôležitosť situácie, v ktorej sa Pelegrini nachádza a jeho neľahkú úlohu.

„Musí presvedčiť, že nová vláda prinesie zmeny, ktoré očakávame. Musí vytvoriť stabilnú vládu, ktorej obsadenie, a to predovšetkým osoba ministra či ministerky vnútra, dokáže upokojiť napätú atmosféru v spoločnosti. Vládu, ktorá by mala byť schopná presvedčiť verejnosť, že zabezpečí nezávislé a nestranné vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Maritny Kušnírovej, ale aj podozrenia z pôsobenia organizovaného zločinu, o ktorých písal zavraždený investigatívny novinár,“ povedal prezident SR, Andrej Kiska.  

Kiska kritizoval predovšetkým dlhodobé obsadzovanie pozícií ľuďmi, ktorí sú rodinnými príslušníkmi, priateľmi alebo bývalými obchodnými partnermi vysokých politikov. Aby nová vláda dokázala obnoviť dôveru ľudí v štát, musíme mať podľa prezidenta SR na jej personálne obsadenie vysoké nároky. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo