Dopravný podnik Bratislava vybavil bezplatným wi-fi pripojením ďalšie autobusy a električky


Foto: Dopravný podnik Bratislava vybavil bezplatným wi-fi pripojením ďalšie autobusy a električky Foto: Marek Velček, Mesto Bratislava

Hlavné Mesto Bratislava a Dopravný podnik Bratislava a.s. informovali o zavedení wi-fi pripojenia do ďalších vozidiel MHD. V dennej premávke tak bude jazdiť 266 vozidiel s bezplatným wi-fi pripojením, teda takmer 50% vozidlového parku.

„V stredu sme odbornej verejnosti predstavili koncepciu Smart city. Zapadajú do nej napríklad technologické novinky dopravného podniku, ako sú nové elektrobusy, mobilné aplikácie od Google a Hopin a wi-fi vo vozidlách MHD. Ďalšie smart projekty, ako je platba za lístok platobnou kartou alebo nový web mesta a dopravného podniku predstavíme v najbližšom čase,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Už v minulosti zavideol Dopravný podnik internetové pripojenie do 48 autobusov. Mesačne sa v nich evidovalo okolo 390 000 pripojení. Aktuálne zavádza podnik wi-f do 50 autobusov a do 60 nových električiek. Nových 90 autobusov a 18 elektrobusov už je vybavených wi-fi pripojením priamo od výrobcu.  

Dopravný podnik Bratislava má záujem pokračovať v inštalácii wi-fi aj do ďalších vozidiel MHD, aby aj naďalej skvalitňoval služby cestujúcej verejnosti,“ povedal riaditeľ úseku generálneho riaditeľa DPB, a.s. Marián Áč. 


Po spustení pripojenia wi-fi vo vozidlách MHD tak bude po bratislavských cestách jazdiť 98 autobusov typu SOR NB 18 a 60 električiek typu ŠKODA, z toho 30 vozidiel typu 29T a 30 typu 30T. Všetky vozidlá, kde je wi-fi pripojenie sú označené piktogramom.

Z 90 nových autobusov je aktuálne v premávke 65, zvyšných 25 čaká na potrebnú dokumentáciu a ihneď potom budú zaradené do premávky. Podobne je to aj s elektrobusmi, z dodaných jazdia už 4, ostatné postupne prichádzajú v zmysle harmonogramu. V súčasnosti prebieha testovanie wi-fi pripojenia v nových vozidlách, aby mohol Dopravný podnik optimálne nastaviť objem dát na jednotlivé vozidlo. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy